Доступність посилання

ТОП новини

Іран відкидає звіт МАГАТЕ


Алі Акбар Салегі на саміті Руху неприєднання в Тегерані, фото 28 серпня 2012 року
Представники Ірану відкинули сьогодні звіт Міжнародного агентства з атомної енергії, який звинуватив Тегеран у підготовці до розширення виробництва збагаченого урану.

Міністр закордонних справ Ірану Алі Акбар Салегі, зокрема, заперечував твердження звіту, що Тегеран перешкоджає інспекціям МАГАТЕ тим, що здійснює «зачистку» військового комплексу Парчин, щоб інспектори не могли виявити слідів колишньої ядерної діяльності на ньому.

А депутат іранського парламенту Казем Джалалі заявив, що оприлюднення звіту в той час, як Іран приймає цими днями саміт Руху неприєднання, є «не що інше, як політичний крок».

Міжнародне агентство з атомної енергії в оприлюдненій учора доповіді заявило, що Іран готує можливість значно розширити обсяги збагачення урану, зокрема, тим, що за останні три місяці більш як подвоїв кількість центрифуг для збагачення урану на ядерному об’єкті Фордо.

Крім того, мовиться у звіті, розслідуванню ймовірної попередньої діяльності за іранською ядерною програмою на підземному військовому об’єкті Парчин, навіть якщо на цей об’єкт допустять міжнародних інспекторів, завадить «значна діяльність», яку там здійснюють. Ці слова мають на увазі роботи для підозрюваної «зачистки», щоб ліквідувати в Парчині сліди такої ядерної діяльності.

Іран заявляє, що потребує високозбагачений уран для свого дослідного реактора медичного призначення, і заперечує підозри світу, що він під прикриттям заяв про мирну ядерну програму таємно створює ядерну зброю, але доказів мирного, за його словами, характеру своєї ядерної програми, яких вимагає міжнародна спільнота, не надає.
XS
SM
MD
LG