Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 13:55

Бульвар Шевченка у Києві пропонують перейменувати на Бібіковський


Низка науковців та митців звернулася до керівництва Києва з пропозицією повернути кільком столичним вулицям їхні історичні назви. Відповідне звернення сьогодні оприлюднили політологи Ростислав Іщенко та Володимир Корнилов, журналісти Олександр Чаленко та Олесь Бузина, композитор Володимир Бистряков, актор Давид Бабаєв та інші.

«Ми оголошуємо збір підписів усіх мешканців Києва за повернення вулицям Симона Петлюри та Івана Мазепи їхніх історичних назв – Ігнатіївська та Нікольська відповідно. Так від початку свого заснування у XVIII та XIX сторіччях називалися ці вулиці», – йдеться у їхньому зверненні до голови КМДА Олександра Попова та секретаря Київської міськради Галини Гереги.

При цьому журналіст і письменник Олесь Бузина також запропонував повернути бульварові Тараса Шевченка його історичну назву – Бібіковський бульвар.

На думку ініціативної групи, повернення історичних назв цим вулицям завершить «добу протистояння радянської та антирадянської України».

Коментуючи для Радіо Свобода ініціативу групи киян, голова Комісії з питань культури Київради Олександр Бригинець назвав її «передвиборчою технологією». «Це певні українофобські діячі вирішили зробити собі PR на заявах про перейменування вулиць. А чому вони не вимагають демонтувати пам’ятник Леніну?» – зазначив він.

Він також нагадав, що пропозиція називати вулиці Києва іменами героїв національно-визвольних змагань України належить Київській міській раді, яка ухвалила таке рішення восени 1991 року, після проголошення Україною незалежності.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG