Повернути вулицям Симона Петлюри та Івана Мазепи їхні історичні назви – Ігнатіївська та Нікольська – вимагають, серед інших, директор українського філіалу Інституту країн СНД Володимир Корнилов, письменник і журналіст Олесь Бузина, президент Центру суспільного аналізу Ростислав Іщенко, композитор Володимир Бистряков та інші. Відповідне звернення вони адресували голові Київської міської держадміністрації Олександрові Попову та секретареві Київради Галині Герезі.
Автори звернення інформують про збір підписів киян за повернення вулицям історичних назв з метою «завершити добу протистояння радянської та антирадянської України». Автори документа зазначають, що таким чином громаді міста буде повернено історичну пам’ять. При цьому ініціативна група пропонує іменами діячів національно-визвольних змагань України називати вулиці у нових мікрорайонах столиці, про що поінформував журналістів Ростислав Іщенко.
У Києві будується достатньо нових вулиць, які можуть носити імена українських політиківРостислав Іщенко
Микола Перший – «Микола Палкін» чи «будівничий Києва»?
А Олесь Бузина, розповідаючи про історію вулиці Нікольської, нагадав: її назвали на честь імператора Микола Першого за внесок останнього у розвиток Києва. Завдяки ініціативам імператора Київ перетворився на велике, добре облаштоване місто, зауважив письменник.
Найважливіші міські об’єкти з’явились за царювання великого імператора Миколи ПершогоОлесь Бузина
При цьому Микола Перший жорстоко розправився з декабристами, польським та угорським повстаннями і потопив у крові Кавказ. У народі цей імператор отримав прізвисько «Микола Палкін», про що писали у різний час провідні європейські та російські історики – Шільдер, Ключевський, Солонович та інші.
Зросійщення столиці України триває
Голова Комісії з питань культури Київської міськради Олександр Бригинець вважає спробу перейменувати кілька міських вулиць політтехнологією, яка має на меті прославлення імперських часів і подальшу деукраїнізацію.
Українофобські діячі вирішили зробити собі PR на заявах про перейменування вулицьОлександр Бригинець
У розмові з Радіо Свобода депутат Київради також зазначив: «Нині є намагання розділити суспільство, і для цього використано механізм гучних проектів. Один із них, безумовно, проект мовного закону. У другому випадку в Києві, розуміючи, що Київська міська рада не підтримає цей закон, щоб він діяв на території міста, – українофобські діячі вирішили зробити собі PR на заявах про перейменування вулиць».
Дослідниця історії Києва Наталія Позняк-Хоменко вважає ініціативу перейменувати вулиці епатажною акцією українофобів.
Що це епатаж, або ж чергова спроба розділити киян за мовою та поглядом на історіюНаталія Позняк-Хоменко
Наразі ініціативна група лише оголосила про початок збору підписів.