Доступність посилання

ТОП новини

Парламент Вірменії припиняє зв’язки з Угорщиною через справу з убивцею вірменина


Парламент Вірменії на позачерговій сесії ухвалює припинити зв’язки з Угорщиною, 5 вересня 2012 року
Парламент Вірменії на позачерговій сесії ухвалює припинити зв’язки з Угорщиною, 5 вересня 2012 року
Парламент Вірменії ухвалив у середу припинити офіційні зв’язки з Угорщиною на парламентському рівні через видачу до Азербайджану засудженого за вбивство вірменина.

Як мовиться в заяві вірменського парламенту, крок Угорщини може «створити прецедент заохочення злочинів проти вірмен на етнічному ґрунті».

Минулої п’ятниці президент Вірменії Серж Сарґсян ухвалив зупинити дипломатичні відносини з Угорщиною, коли Будапешт того ж дня передав Баку для відбування подальшого покарання азербайджанського офіцера Раміля Сафарова, засудженого в Угорщині до довічного ув’язнення за вбивство офіцера з Вірменії Ґурґена Марґаряна; відразу після його прибуття до Баку президент Азербайджану Ільгам Алієв помилував його і звільнив від відбування довічного покарання, а наступного дня міністр оборони надав помилуваному лейтенантові звання майора, підвищивши його таким чином відразу на три ранги.

Угорщина вже заявляла, що передала засудженого до його країни тільки після того, як отримала тверді гарантії Міністерства юстиції Азербайджану, що довічний вирок буде виконаний. Тим часом крок Азербайджану викликав критику у світі.

В Угорщині суд засудив 2006 року азербайджанського офіцера Раміля Сафарова до довічного ув’язнення з можливістю умовно-дострокового звільнення не раніше як через 30 років. Суд визнав його винним у вбивстві вірменського офіцера Ґурґена Марґаряна під час їхнього спільного перебування на курсах англійської мови, організованих в Угорщині за програмою НАТО «Партнерство задля миру» 2004 року. Сафаров заявляв, що зарубав Марґаряна уві сні сокирою «з мотиву національної ненависті», а саме через те, що той «образив азербайджанський прапор».

Відносини Вірменії й Азербайджану напружені історично, а останніми десятиліттями ця напруженість особливо висока через проблему Нагірного Карабаху.
XS
SM
MD
LG