Доступність посилання

ТОП новини

ЄЦБ викуповуватиме акції заборгованих країн


Маріо Драґі на прес-конференції ЄЦБ у Франкфурті-на-Майні 6 вересня 2012 року
Маріо Драґі на прес-конференції ЄЦБ у Франкфурті-на-Майні 6 вересня 2012 року
Європейський центральний банк оголосив сьогодні, що започатковує програму викупу державних облігацій заборгованих країн зони обігу спільної валюти євро, таких, як Іспанія і Греція, щоб знизити для цих країн вартість запозичень і заспокоїти побоювання можливого краху євро.

Як заявив президент ЄЦБ Маріо Драґі, програма має на меті зменшити «глибокі викривлення» на ринках державних облігацій.

Програма не має встановлених обмежень і стане «повністю ефективним зупинником для уникнення деструктивного сценарію», заявив він.

За словами Драґі, країни, які бажали б скористатися з програми, мають спершу звернутися по фінансову допомогу з європейських фондів і зобов’язатися в обмін на неї на «сувору й ефективну» бюджетну політику, щоб домогтися зменшення свого боргу.

Нині такі країни зони євро, як Іспанія й Італія, зазнають дедалі більших труднощів у пошуку запозичень на фінансових ринках, що викликає стурбованість тим, що й цим країнам, можливо, доведеться звернутися по міжнародну фінансову допомогу від ЄС і Міжнародного валютного фонду, як це вже мусили зробити Ірландія, Португалія і Греція.

Тим часом оголошена нині програма Європейського центрального банку має потужних супротивників, зокрема в Німеччині, де вважають, що для викупу облігацій ЄЦБ доведеться просто «надрукувати гроші».
XS
SM
MD
LG