Доступність посилання

ТОП новини

На Прикарпатті відбувається фестиваль імені Квітки Цісик


Квітка Цісик
Квітка Цісик
Уп’яте на Циганському горбі у селі Ліски Коломийського району проходить літературно-мистецький фестиваль імені Квітки Цісик. Фестиваль заснував місцевий письменник Ярослав Ясінський, адже в цьому селі жили дідусь і бабуся легендарної співачки та восьмеро їхніх дітей, зокрема і її батько – відомий віртуоз-скрипаль Володимир Цісик.

За словами Ярослава Ясінського, так пошановують американську співачку українського походження Квітку Цісик, що «зачарувала світ українською піснею», і водночас популяризують рідну пісню та поетичне слово.

У програмі фестивалю – виступи бардів, авторська пісня та пісні з репертуару Квітки Цісик. А також поезія, есеїстика, проза. В Ліски приїхали літератори з Івано-Франківщини, Львова, Києва, Тернопільщини, Чернівців.

Започаткований у 1999 році, фестиваль був відновлений після тривалої перерви у 2010 році за підтримки Івано-Франківської обласної організації Спілки письменників України.

Ярослав Ясінський власним коштом встановив на Циганському горбі пам’ятник просвітителям села Ліски, серед яких дядько співачки Микола, що загинув від рук енкаведистів в Дем’яновому Лазі. А з часом хочуть поставити тут і пам’ятник Квітці Цісик.
XS
SM
MD
LG