Доступність посилання

ТОП новини

Міжнародні кредитори вимагають від Греції нових заощаджень


Міжнародні кредитори Греції продовжували в неділю чинити тиск на Афіни з метою домогтися, щоб уряд завершив розробку плану нових заходів бюджетних заощаджень, які є передумовою отримання чергового траншу міжнародної фінансової допомоги.

Аудитори так званої «трійки» – Європейської комісії, Міжнародного валютного фонду і Європейського центрального банку, – які перебувають у Греції від п’ятниці, мають встановити, чи достатньо робить уряд Греції й чи можна надавати йому черговий транш допомоги на 31 з половиною мільярд євро.

У неділю вони зустрічаються з цього приводу з міністром фінансів Греції Яннісом Стурнарасом, а в понеділок – із прем’єр-міністром Андонісом Самарасом.

За чинними умовами надання міжнародної допомоги Греція має в найближчі лічені дні подати план нових бюджетних заощаджень на суму в 11 з половиною мільярдів євро протягом наступних двох років, щоб цього місяця отримати життєво важливі для неї кошти. Без цих коштів Греції може загрожувати дефолт, а відтак вона була б змушена відмовитися від євро.

Уряд Греції заявляє, що ці вимоги надмірні й заженуть економіку ще глибше в кризу, і домагається, щоб країні дали більше часу для їхнього втілення, ніж визначені нині два роки. Натомість у ЄС говорять, що можуть почати розглядати це прохання Греції тільки після нинішнього аудиту, і дають знати, що рішення може бути негативне.

За умовами надання міжнародної фінансової допомоги від Європейського Союзу і Міжнародного валютного фонду на загальну суму в 130 мільярдів євро, узгодженого в березні минулого року, Греція зобов’язалася здійснити низку болісних реформ, щоб радикально скоротити бюджетні видатки і зменшити державний борг. Ці заходи вже призвели до погіршення рівня життя населення країни і соціальних заворушень по всій Греції.

У травні 2010 року Греція вже отримувала таку саму допомогу на 100 мільярдів євро, але тих коштів і вжитих за умовами тієї допомоги заходів заощадження не вистачило, щоб вивести країну з глибокої бюджетної і боргової кризи.
XS
SM
MD
LG