Доступність посилання

ТОП новини

В Умань на святкування єврейського Нового року приїде 25 тисяч хасидів


Близько 25 тисяч паломників-хасидів приїдуть до Умані для святкування 17-18 вересня іудейського Нового року – Рош-га-Шана. Про це повідомив заступник уманського міського голови Петро Паєвський.

«Перший літак з хасидами прибуває сьогодні в Бориспіль. Масовий приліт паломників-хасидів відбувається 12 вересня, це 28 бортів приймає міжнародний аеропорт Бориспіль і 13 бортів – аеропорт Одеси. Ще приймає аеропорт Вінниці. Всього ми чекаємо близько 25-26 тисяч паломників. Згідно з домовленістю між авіалініями України та Ізраїлю, 22 тисячі хасидів-паломників прибудуть чартерними рейсами, але треба врахувати, що хтось їде власним транспортом, регулярними рейсами, автобусами, тобто загалом 25-26 тисяч», – сказав Паєвський.

За його словами, Умань повністю готова до прийому прочан. Як розповів заступник мера Умані, будівництво міського водогону, наметового містечка, доріг, харчування паломників кошерною їжею забезпечують переважно за рахунок коштів інвесторів, а також благодійних фондів. Із державного та міського бюджетів на це виділили 21 мільйон гривень.

Щоосені до Умані прибувають паломники – ортодоксальні євреї (переважно брацлавські хасиди) із різних країн світу для святкування Рош-га-Шана – Нового року за іудейським календарем, та вшанування пам’яті свого духовного лідера – рабина Нахмана з Брацлава, похованого на території міста.
XS
SM
MD
LG