Доступність посилання

ТОП новини

Податкова проти ТВi: хто виграє апеляцію?


Київ – Чи повинен телеканал ТВi сплатили додатково декілька мільйонів податкового боргу, і чи поновлять проти його директора Миколи Княжицького кримінальну справу? Відповідь на це питання має дати Київський апеляційний адміністративний суд, який 12 вересня розглядає апеляційну скаргу Державної податкової служби щодо ТВi. Суд першої інстанції податкова програла. Її посадовці впевнені у законності своїх вимог. Між тим керівники телеканалу говорять про подальше відключення ТВi у кабельних мережах, і оцінюють ці події як політичний тиск.

У серпні телеканал ТВi припинили транслювати 60 кабельних операторів, з початку вересня – ще 15, розповів Радіо Свобода генеральний директор ТВi Микола Княжицький. За його словами, це здійснюють за вказівками влади – так само, як і судове переслідування телеканалу.

«Більшість кабельних компаній нас взагалі вимикають з ефіру. Хоча є такі компанії, як «Воля», які нас просто переносять у дорожчий пакет, обмежуючи коло глядачів. Таким чином ми лише у Києві втратили дві третини нашої аудиторії», – пояснює керівник телеканалу.

Перший суд із Державною податковою адміністрацією, яка вимагає в телевізійників відшкодувати 9 мільйонів гривень податкового боргу (нібито за неповернутий кілька років тому ПДВ), телеканал ТВi виграв. 12 вересня розглядатимуть апеляційну скаргу щодо ТВi в Київському апеляційному адміністративному суді. В результаті канал може бути доведений до банкрутства, вважає Микола Княжицький.

«Якщо податкова виграє, а це можливо лише за умови тиску на суд (нам відомо, що тиск має місце), то ми втратимо 9 мільйонів гривень, а це дуже небезпечно для телеканалу, і робиться для того, щоб нас закрити».

ТВi судять після незаконної перевірки?

Підставою для вимог податкової повернути гроші (ПДВ, який держава повернула ТВi) стала перевірка телеканалу податківцями Солом’янського району столиці у квітні цього року. Перевірка відбулася вже після того, як Верховна Рада заборонила будь-які перевірки медіа до завершення виборів. Утім речник податкової адміністрації міста Києва Микола Ковтуненко вважає, що податківці перевіряли телеканал законно.

«Ініціювання перевірки було у квітні було за постановою слідчого Печерського райвідділу МВС. – пояснює податківець. – Ми були зобов’язані перевіряти. Якби податкова відмовилася робити перевірку, то її би здійснило безпосередньо МВС – але вже проти податкової Солом’янського району Києва».

Хто правий в цій ситуації та чи має місце тиск на ТВi з політичних мотивів – можна говорити лише після всебічного вивчення справи, вважає заступник голови парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, депутат від Партії регіонів Володимир Олійник. За його словами, обговорення долі ТВi, яке триває у медіа, є певною мірою тиском на суд у цій справі.

Зі свого боку, чимало політологів вважають політичну природу справи ТВi беззаперечною. Зокрема, Андрій Самброс вважає, що телеканал переслідуватимуть щонайменше до весни наступного року. За його словами, тиснути на ТВi владі важливо під час парламентських перегонів, а після цього – під час виборів Київради та міського голови столиці.
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

Дивитись коментарі (2)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG