Доступність посилання

ТОП новини

Влада Німеччини вітає рішення Конституційного суду про європейський фонд порятунку


Анґела Меркель виступає в парламенті Німеччини, 12 вересня 2012 року
Канцлер Німеччини Анґела Меркель привітала оголошене сьогодні рішення Конституційного суду країни, який відхилив подання з метою заблокувати створення постійного європейського фонду фінансової допомоги для країн, охоплених кризою.

Як заявила вона в парламенті Німеччини, таким чином країна засвідчила свою відповідальність як найбільша економічна потуга Європи.

Хоча створення цього фонду, Європейського механізму стабільності, не подолає кризи відразу, воно стане першим кроком уперед до подолання труднощів, які іноді загрожують самому існуванню зони спільної валюти євро з 17 держав, сказала Меркель.

Рішення Конституційного суду відкрило можливість для президента Німеччини підписати від імені країни угоду про створення Європейського механізму стабільності, хоча й наклало на участь Німеччини в цьому механізмі певні умови. Цей фонд на загальну суму в 500 мільярдів євро не зміг би існувати без участі Німеччини

Цей крок також вважають за позитивний для втілення нової політики Європейського центрального банку, який планує викуповувати державні облігації заборгованих країн зони євро, на кшталт Іспанії й Італії, щоб тим зменшити для них вартість зовнішніх запозичень.

Сьогодні ж голова Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу закликав перетворити Європейський Союз на федерацію національних держав. Виступаючи в Європейському парламенті, він наголосив, що не закликає до європейської «наддержави». Але, за його словами, Євросоюз завжди буде чимсь меншим, ніж сума його складових, якщо цей союз не поглибити. Він додав, що «старі ідеї» вже не спрацьовують і не зможуть порятувати спільну валюту євро.

Баррозу також виклав план створити єдиний механізм нагляду за всіма банками в зоні євро з боку Європейського центрального банку. За його словами, цей план є «якісним стрибком» і «засадничим каменем» для створення банківського союзу в єврозоні.
XS
SM
MD
LG