Доступність посилання

ТОП новини

«Епоха домінування наддержав пройшла» – екс-заступник Генсекретаря ООН


Система світоустрою, заснована на домінуванні наддержав, йде у минуле. Глобальні проблеми в сучасному світі передбачають участь у їх розв’язанні широкого кола країн. Таку думку висловив, виступаючи в дискусії про майбутній глобальний світоустрій і безпеку на 9-й Ялтинській щорічній зустрічі YES, член нижньої палати парламенту Індії, заступник Генерального секретаря ООН (2001-2007 роки) Шаші Тарур.

«Ми рухаємося до світу за межами наддержав, – зазначає він. – Повторення ситуації часів Холодної війни неможливе. Китай навряд чи отримає таку можливість впливати на цілі частини світу, яку мав Радянський Союз. У світі з’являються сили різної потужності і характеру. Ми бачимо ті сили, які не ставлять під питання світовий лад, вони хочуть його удосконалювати».

Однією з таких сил Шаші Тарур бачить Індію, яка є «членом глобальної профспілки країн», що розвиваються, і водночас – бере участь у глобальному управлінні у форматі Групи Восьми. При цьому роль Індії у світових процесах зростає. «В Індії ми довго приймали правила, тепер стаємо країною, яка створює правила», – наголосив він.

За словами Шаші Тарура, в сьогоднішньому світі є багато «проблем без паспорта», тобто глобальних проблем, які мають стосунок до всього людства. «Якщо цими проблемами займатимуться тільки старі могутні країни – цього буде недостатньо», – сказав індійський політик, наголосивши, що до розв’язання глобальних проблем повинні активно залучатися країни, що розвиваються.

Дев’ята Ялтинська щорічна зустріч «Україна і світ: долаючи завтрашні виклики разом» проходить з 13 по 16 вересня у Лівадійському палаці Ялти. Понад 200 провідних представників політичних, ділових і громадських кіл із понад 20 країн світу обговорюють основні глобальні виклики і їх вплив на Європу, Україну і світ.
XS
SM
MD
LG