Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники звинувачують сирійську опозицію у злочинах


Правозахисна організація Human Rights Watch оприлюднила сьогодні звіт про Сирію, в якому звинуватила сирійську збройну опозицію в поганому ставленні і тортурах щодо затриманих, а також у масових стратах і стратах без суду своїх супротивників у містах Алеппо, Латакії й Ідлібі.

За словами правозахисників, це становить воєнні злочини, а якщо така практика пошириться, то може стати й злочином проти людяності.

Організація у своєму звіті висловила занепокоєння, що деякі з лідерів сирійської опозиції, за словами правозахисників, дають зрозуміти, що будуть терпимі чи навіть схвалюватимуть такі масові страти чи страти без суду.

Сьогодні ж Міжнародна комісія розслідування подій у Сирії, яку створила Рада з прав людини ООН, повідомила, що уклала новий перелік осіб і органів, підозрюваних у скоєнні воєнних злочинів у Сирії. Як мовиться у звіті комісії, поданому в Женеві, в Сирії зростає число серйозних порушень прав людини. Автори звіту закликали Раду безпеки ООН передати становище в Сирії на розгляд Міжнародного кримінального суду.

Як заявив голова комісії, дипломат із Бразилії Паулу Сержіу Піньєйру, сирійські урядові війська і союзні ним місцеві ополчення вчиняють воєнні злочини, серед яких убивства цивільних і тортури, як виглядає, на здійснення державної політики.

Водночас звіт підтвердив і наявність у Сирії ісламістських збройних угруповань, із яких одні приєднуються до противладних повстанців, інші ж діють самостійно. При цьому ісламісти, як правило, впливають на повстанців і радикалізують їх, додав Піньєйру.
XS
SM
MD
LG