Доступність посилання

ТОП новини

Іран чекає на результати консультацій партнерів у ядерних переговорах


Саїд Джалілі на прес-конференції в консульстві Ірану у Стамбулі 19 вересня 2012 року
Секретар Вищої ради національної безпеки Ірану і голова делегації країни на переговорах щодо її ядерної програми Саїд Джалілі заявив сьогодні, що Тегеран чекає на результати консультацій між верховним представником Євросоюзу з закордонних справ Катрін Аштон і представниками шести провідних держав світу, щоб продовжити переговори з нею.

Саїд Джалілі (2-й л) і Катрін Аштон прибувають на переговори до консульства Ірану у Стамбулі, 18 вересня 2012 року
Саїд Джалілі (2-й л) і Катрін Аштон прибувають на переговори до консульства Ірану у Стамбулі, 18 вересня 2012 року
Учора Джалілі зустрівся з Аштон у Стамбулі в Туреччині; Європейський Союз назвав їхні переговори «корисними і конструктивними», а Іран «плідними».

Як очікують, зустріч Аштон із представниками шести держав, які ведуть ядерні переговори з Іраном, – п’яти постійних членів Ради безпеки ООН (США, Росії, Китаю, Великої Британії і Франції) і Німеччини, – відбудеться наступного тижня в кулуарах засідання Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку.

Попереднє коло переговорів цих держав із Іраном на ядерну тематику, в червні, припинилося без досягнення результату. Так само без успіху закінчилися й подібні переговори між Іраном і Міжнародним агентством із атомної енергії минулого місяця.

У світі побоюються, що Іран під прикриттям заяв про мирну ядерну програму може таємно розробляти власну ядерну зброю. Іран заперечує такі звинувачення, але доказів суто мирного характеру своєї ядерної програми, яких вимагає світова спільнота, не надає.
XS
SM
MD
LG