Доступність посилання

ТОП новини

Комітет Сенату США закликає до звільнення Юлії Тимошенко та інших політв’язнів


Один з ініціаторів ухвалення критичної щодо влади України резолюції сенатор Дік Дурбін
Один з ініціаторів ухвалення критичної щодо влади України резолюції сенатор Дік Дурбін
Американські законодавці пропонують запроваджувати візові обмеження щодо українських урядовців, які вдаються до порушення прав людини, корупції та інших антидемократичних дій.

Таке рішення одноголосно підтримали члени комітету із закордонних справ Сенату США на засіданні, яке за київським часом завершилося пізно ввечері у середу.

Ухвалена сенаторами резолюція закликає до «беззастережного звільнення політичних в’язнів», зокрема, колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. Також ідеться про проведення чесних та прозорих виборів до парламенту.

«Резолюція надсилає потужний і недвозначний сигнал українському уряду: вибірковому переслідуванню опонентів немає місця у співтоваристві демократичних держав», – сказав один з ініціаторів резолюції сенатор Дік Дурбін.

Сенатор Дурбін намагався донести свою точку зору до української влади. Наприкінці травня він зустрічався в Києві з Президентом Віктором Януковичем та українськими урядовцями, включаючи Прем’єр-міністра Миколу Азарова і міністра закордонних справ Костянтина Грищенка «з метою заохочення просування в Україні свободи, демократії, і розвитку сильної ринкової економіки».
XS
SM
MD
LG