Доступність посилання

ТОП новини

Суддя у Великій Британії призначає судове розслідування обставин смерті Литвиненка


Удова Олександра Литвиненка Марина (п) після слухання суду 20 вересня 2012 року
У Великій Британії суддя сер Роберт Овен постановив сьогодні провести на початку наступного року судове розслідування обставин смерті 2006 року колишнього працівника російських спецслужб і критика Кремля Олександра Литвиненка.

У перебігу попереднього публічного слухання сьогодні також стало відомо, що британський уряд наказав не оприлюднювати деякі частини звіту поліції про контакти Литвиненка з британською Таємною службою розвідки (SIS), більше відомою за попередньою назвою цієї служби зовнішньої розвідки – MI6.

Процедура англійського права, яку можна умовно перекласти як «судове розслідування», призначається у випадку смерті, зокрема за нез’ясованих обставин, не є судовим процесом і не має на меті визначати кримінальну чи цивільну відповідальність. Це розслідування в справі смерті Литвиненка вирішили восени минулого року поновити на прохання вдови Литвиненка Марини, яка переконана, що вбивство її чоловіка організували чи замовили у Кремлі.

Поліція Лондона раніше назвала головним підозрюваним росіянина Андрія Лугового, підприємця і теж колишнього працівника російських спецслужб. Майже через рік після смерті Литвиненка Луговой, на той час уже підозрюваний і відомий у Росії, був обраний до Державної думи від Ліберально-демократичної партії Росії Володимира Жиріновського і після минулорічних виборів далі залишився депутатом. Луговой відкидає свою причетність до вбивства; Росія відмовляється видавати своїх громадян до суду за кордоном.

Британська поліція встановила, що Литвиненка отруїли радіоактивним і високо токсичним полонієм.

Олександр Литвиненко помер у лікарні в Лондоні 23 листопада 2006 року. Трохи більше як за місяць до того він після п’яти років притулку у Великій Британії отримав британське громадянство.
XS
SM
MD
LG