Доступність посилання

ТОП новини

Нацбанк не бачить підстав ані для девальвації, ані для ревальвації гривні


На сьогодні немає підстав ні для девальвації, ні для ревальвації національної валюти заявив у інтерв`ю газеті «Дзеркало тижня» голова Національного банку України Сергій Арбузов.

Він відзначив, що Нацбанк у своїх розрахунках орієнтується не на курс в обмінниках, а на більш комплексний показник − ефективний обмінний курс.

«Так от, значення номінального ефективного обмінного курсу (НЕОК) зараз становить 8,2 гривні за долар. Реальний же ефективний обмінний курс (РЕОК) з урахуванням інфляційних параметрів становить 8,14. І якраз фактично відповідає тому, що встановився зараз на ринку, − наголосив голова НБУ. − У зв`язку з цим Національний банк не бачить зараз серйозних передумов ані для девальвації, ані для ревальвації національної валюти.

20 вересня Прем`єр-міністр України Микола Азаров повідомив, що уряд України прогнозує в 2013 році середній курс гривні до долара на рівні 8,11-8,2 гривні за долар, і цей прогноз було використано для підготовки проекту державного бюджету України наступного року.

21 вересня, на українському міжбанку торги доларом США відкрилися котируваннями 8,1280/8,1370. Середньозважений курс гривні до долара на міжбанку останні кілька днів демонструє річні мінімуми.

Опозиційні експерти відзначають, що влада приховує девальвацію гривні.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG