Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 15:54

Нацбанк не бачить підстав ані для девальвації, ані для ревальвації гривні


На сьогодні немає підстав ні для девальвації, ні для ревальвації національної валюти заявив у інтерв`ю газеті «Дзеркало тижня» голова Національного банку України Сергій Арбузов.

Він відзначив, що Нацбанк у своїх розрахунках орієнтується не на курс в обмінниках, а на більш комплексний показник − ефективний обмінний курс.

«Так от, значення номінального ефективного обмінного курсу (НЕОК) зараз становить 8,2 гривні за долар. Реальний же ефективний обмінний курс (РЕОК) з урахуванням інфляційних параметрів становить 8,14. І якраз фактично відповідає тому, що встановився зараз на ринку, − наголосив голова НБУ. − У зв`язку з цим Національний банк не бачить зараз серйозних передумов ані для девальвації, ані для ревальвації національної валюти.

20 вересня Прем`єр-міністр України Микола Азаров повідомив, що уряд України прогнозує в 2013 році середній курс гривні до долара на рівні 8,11-8,2 гривні за долар, і цей прогноз було використано для підготовки проекту державного бюджету України наступного року.

21 вересня, на українському міжбанку торги доларом США відкрилися котируваннями 8,1280/8,1370. Середньозважений курс гривні до долара на міжбанку останні кілька днів демонструє річні мінімуми.

Опозиційні експерти відзначають, що влада приховує девальвацію гривні.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG