Доступність посилання

ТОП новини

Наміри уряду України щодо СОТ сколихнули Європу і США


Київ – Україна ініціювала переговори з СОТ щодо перегляду митних зборів із метою захисту інтересів національного виробника, заявляють в уряді. Такою є реакція на низку різких заяв з боку представників Європейського Союзу, Світової організації торгівлі та США щодо наміру України підвищити максимальні ставки митних зборів на 350 видів товарів. Тим часом українські експерти зазначають, що ця ініціатива може призвести до виникнення дефіциту на товари широко вжитку, що ввозяться з-за кордону.

Україна не піднімає митні ставки, а ініціює переговори зі Світовою організацією торгівлі для їх перегляду. Про це Радіо Свобода заявив урядовий уповноважений з питань євроінтеграції Валерій Пятницький. Він відзначив, що позитивні результати таких перемовин можуть сприяти розвитку виробництва товарів в Україні. Урядовий уповноважений запевнив, що список товарних позицій, щодо яких пропонується підвищення ввізного мита, було складено з урахуванням пропозицій усіх профільних асоціацій.

«Це робиться для того, щоб відкрити розмову. Ми говоримо про певні можливі модифікації, але модифікації у наслідок консультацій або переговорів з тими країнами, які мають у цьому зацікавленість. Є різні види бізнесу в Україні, які працюють на зовнішніх ринках – вони висловили свої побажання. Торгівля розвивається, розвиваються кризові явища. На сьогоднішній день у нас надзвичайно відкрита економіка, навіть, порівняно з тими країнами, які висували ті, або інші питання», – сказав Пятницький.

Перший віце-прем’єр-міністр України Валерій Хорошковський у Брюсселі заявив, що намір України підвищити імпортні мита не суперечить бажанню створювати зону вільної торгівлі з ЄС. Він також запевнив, що Україна буде дуже обережно підходити до цього питання.

Намірами України підвищити ставки мита стурбовані в США. Про це в Женеві у середу, 26 вересня, заявив посол США в СОТ Майкл Пунк. Також один із речників німецького міністерства економіки Штефан Роуенгофф наголосив, що вимога української сторони стосовно перегляду митних тарифів «йде в розріз із принципом відкритих ринків». Він також нагадав, що Україна приєдналась до СОТ лише чотири роки тому. А за словами речника Єврокомісії з питань торгівлі Джона Кленсі, підвищення Києвом митних ставок зачепить значну частину європейського експорту обсягом у майже два мільярди євро.

Дії уряду можуть створити дефіцит на імпортні товари – Терьохін

Відтак, підвищення митних тарифів на імпорт може призвести до виникнення дефіциту на товари широко споживання, зазначив у розмові з Радіо Свобода екс-міністр економіки України, депутат від БЮТ Сергій Терьохін.
Що вище ми піднімемо тарифи на імпорт, то більше ми будемо скочуватися назад до Радянського Союзу
Сергій Терьохін

«Що вище ми піднімемо тарифи на імпорт, то більше ми будемо скочуватися назад до Радянського Союзу. Обмежувати кордони глупо. Цей уряд, на жаль, не те що не розуміє, а не відчуває правил міжнародної торгівлі і, взагалі, як економіка будується сама на собі, яким чином можливо контактувати з нашими партнерами за кордоном. Вони не відчувають цього», – наголосив Терьохін.

Одним митом ми комплексної проблеми не вирішимо – Чеківський

Виробники ж кажуть, що збільшення мита на імпорт підвищить конкурентоздатність українських товарів у середині країни, але не сприятиме розвитку жодної галузі. Слід підтримувати вітчизняний бізнес, а не створювати перепони для закордонних партнерів, вважає власник тваринницького комплексу Іван Чеківський.

«Якби нині вітаміни, які ми додаємо до комбікорму, вироблялися в Україні – це більше допомогло би. Головне, що Україна не вкладає грошей у свого виробника і не підтримує його. Лише одним митом, яке ми будемо накладати, ми проблеми не вирішимо. Її потрібно у комплексі розглядати. Від ввезення генетики з-за кордону, ввезення обладнання, яке можна в Україні виробляти. Ми беремо кредити у банку під 24 відсотки. Це все безпосередньо впливає на собівартість», – зауважив у коментарі для Радіо Свобода Чеківський.

Про те, що Україна має намір підвищити максимальні ставки мит на 350 видів товарів, повідомило агентство Reuters з посиланням на документ під грифом «таємно», розісланий членам Світової організації торгівлі. Документ складається з 85 сторінок. У ньому йдеться про те, що Україна готова вступити в переговори і консультації з членами СОТ і просить відповісти до 12 грудня. Україна хоче переглянути мита на такі види товарів, як автомобілі, вантажні автомобілі, сільськогосподарську техніку, м’ясо, квіти, фрукти, овочі та пральні машини.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

Дивитись коментарі (13)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG