Доступність посилання

ТОП новини

Ми повісимо великий замок на дверях Радіо Свобода – Портников (ВІДЕО, ФОТО)


Сподіваюсь, що Радіо Свобода закриють – Портников
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

Сподіваюсь, що Радіо Свобода закриють – Портников

Київ – Радіо Вільна Європа святкує 60-річчя від дня заснування. З цієї нагоди у Київському бюро Радіо Свобода відкрили фотовиставку. Мета виставки – пам’ять про роль цієї радіостанції в житті посттоталітарних країн, а також про важливу роль вільних ЗМІ. Виставку влаштували Чеський культурний центр в Мюнхені і Інститут дослідження тоталітарних режимів у Празі.

Фотовиставка з нагоди 60-річчя з дня заснування радіостанції Вільна Європа в Мюнхені й Празі відкрили в Київському бюро Радіо Свобода. Називається вона «Голоси свободи – це західна провокація?».

«Ми, чеська сторона, хочемо, щоб люди не забували про те, яку роль відіграла Радіо Свобода. Це був такий інтелектуальний канал, на якому можна було і слухати оповідання чеських дисидентів, п’єси і поезію, на ньому працювали відомі чеські історики і дійсно дисиденти-інтелектуали», – сказала директор чеського культурного центру в Києві Даґмар Остржанська.

Відкриття виставки відвідали заступник посла Чехії в Україні Павел Бучек, журналіст Віталій Портников, генеральний директор ТВі Микола Княжицький, а також колишні журналісти Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Марина Остапенко і Лариса Мудрак, довголітній автор радіостанції, дисидент Євген Сверстюк.
Я дуже хочу, щоб «дух свободи» залишався з нами на довгі роки і він ніколи не змінювався з точки зору розуміння високих стандартів, високих істин
Лариса Мудрак

«Радіо Свобода – абсолютно неповторна служба, абсолютно неповторна історія, і абсолютно неповторна українська редакція. Я дуже хочу, щоб «дух свободи» залишався з нами на довгі роки і він ніколи не змінювався з точки зору розуміння високих стандартів, високих істин і високої відповідальності. Це всі ми навчилися на Радіо Свобода», – сказала Лариса Мудрак, яка нині є заступником голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

«Впевнений, що нам вдасться внести вагомий внесок у знищення авторитарних режимів»

Відданим слухачем польської і чеської служб Радіо Вільна Європа був Віталій Портников, який нині працює для української, російської і білоруської редакцій Радіо Свобода. Він говорить, що 30 років тому єдиним вікном у вільний демократичний світ для нього було саме Радіо Вільна Європа.
Радіо Свобода, на жаль, ще існує. І його існування на території Росії, України і Білорусі говорить про те, що ми поки що з нашою місією не впоралися
Віталій Портников

«В мене назавжди залишилася ще і заздрість до працівників цієї радіостанції, тому що її більше немає. Вона виконала свою місію і керівництво нашої корпорації ухвалило логічне рішення про закриття тих служб, які я слухав у дитинстві. А Радіо Свобода, на жаль, ще існує. І його існування на території Росії, України і Білорусі говорить про те, що ми поки що з нашою місією не впоралися, що нам ще не вдалося зробити те, що зробили наші колеги знищивши не тільки комунізм, а й авторитарні тенденції в суспільстві», – вважає Віталій Портников.

«Але я щиро впевнений, що нам вдасться внести вагомий внесок у знищення авторитарних режимів, що нам, як нашим колегам, вдасться притягнути до відповідальності чиновників цих режимів, як це відбулося у Польщі, Чехії Словаччині, де пішли люстраційні процеси, – додає Віталій Портников. – І тільки після цього, як це відбудеться, ми зможемо вважати нашу місію закінченою. Ми повісимо великий замок на дверях Радіо Свобода, його офісах в Києві, Мінську і Москві».

На початку 1950-х років Радіо Вільна Європа, якій присвячена виставка, почала свою трансляцію з Мюнхена на Чехословаччину. За цим зразком невдовзі з’явилися і радіостанції для інших країн Східної Європи – Угорщини, Польщі, Румунії та Болгарії, і які вже припинили своє мовлення. Перша передача Української редакції Радіо Свобода вийшла в ефір у серпні 1954 року. Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода – некомерційна інформаційна служба, яку фінансує Конгрес Сполучених Штатів Америки і яка нині має 28 редакцій.
  • Зображення 16x9

    Наталка Коваленко

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2005 року. Магістр Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Народилася на Полтавщині 1984 року. Кореспондентка та редакторка сайту Радіо Свобода

     

Дивитись коментарі (32)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG