Доступність посилання

ТОП новини

ЦВК повернула Генпрокуратурі черговий пакет звернень щодо порушень виборчого законодавства


Центральна виборча комісія знову повернула Генеральній прокуратурі для реагування звернення 9 кандидатів у народні депутати та народних депутатів України щодо порушень виборчого законодавства, що містять ознаки злочину або адміністративного правопорушення. Відповідне рішення ухвалили на сьогоднішньому засіданні ЦВК, інформує «УНІАН».

ЦВК пояснила у своєму рішенні, що всі отримані звернення містять інформацію про порушення законодавства про вибори народних депутатів України та порушення, які мали місце до початку виборчого процесу, зокрема у частині проведення передвиборчої агітації.

При цьому Центрвиборчком послався зокрема на положення закону про вибори, згідно з яким виборча комісія повинна повідомляти правоохоронні органи у випадках виявлення порушень для проведення перевірки і реагування відповідно до закону.

22 вересня голова ЦВК Володимир Шаповал заявив, що Центральна виборча комісія не може виконувати функцій щодо розслідування порушень виборчого законодавства. Ці функції, наголосили у ЦВК, належать до повноважень Генеральної прокуратури України.
XS
SM
MD
LG