Доступність посилання

ТОП новини

Проти «наклепу» йдуть із плакатами без слів


Київ – Прийти о десятій ранку під стіни комітетів Верховної Ради у Києві з плакатами без жодного слова закликають українські журналісти й громадські активісти. Таким чином вони протестують проти депутатської ініціативи щодо криміналізації наклепу. Така ініціатива, на думку організаторів пікету, є фактично впровадженням цензури в Україні. Про схожі акції оголосили також у низці інших українських міст.

Журналісти та громадські активісти оголосили всеукраїнську акцію проти ухвалення законопроекту «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію населення», який передбачає, зокрема, ув’язнення за наклеп.

За словами організаторів, акції протесту заплановані не тільки у столиці, а й у Херсоні, Запоріжжі, Одесі, Рівному, Ужгороді та інших містах.

У Києві протестувальники мають намір прийти під стіни комітетів Верховної Ради із транспарантами без жодного слова. Це символ того, що після ухвалення такої законодавчої ініціативи журналістам доведеться надовго «замовкнути», вважає координатор столичної акції Андрій Яніцький з Незалежної медіа-профспілки.

Ми вимагаємо, щоб і думки не було виносити цей законопроект знову на розгляд. Але якщо реакції не буде, ми будемо використовувати більш жорсткі методи
Андрій Яніцький
«Ми вимагаємо, щоб і думки не було виносити цей законопроект знову на розгляд, – зазначає він. – Але якщо реакції не буде, ми будемо використовувати більш жорсткі методи. Принаймні, у розмовах уже висловлювати ідею щодо всеукраїнського страйку журналістів».

«Регіони» внесли, «регіони» і відкличуть?

Ініціатор внесення законопроекту, регіонал Віталій Журавський зареєстрував проект постанови про скасування рішення парламенту щодо ухвалення в першому читанні такого документа.

Представник Президента у Верховній Раді, регіонал Юрій Мірошниченко заявив у коментарі Радіо Свобода, що вноситиме пропозицію проголосувати за відкликання «наклепу» на засіданні погоджувальної ради.

Президент України звернувся до автора цієї законодавчої ініціативи, зазначивши, що цінність свободи слова і засадничих принципів демократії є вирішальними
Юрій Мірошниченко
«Президент України звернувся до автора цієї законодавчої ініціативи, зазначивши, що цінність свободи слова і засадничих принципів демократії є вирішальними, коли йдеться про такі законопроекти», – говорить Мірошниченко.

До «наклепу» повернуться після виборів – медіа-експерт

Ухвалення законопроекту Журавського зараз у другому читанні буде порушенням регламенту, зауважує медіа-експерт Тетяна Котюжинська. Однак, на її думку, імовірно, долю «наклепу» вирішуватиме парламент наступного скликання.

Доволі чітко висловився пан Чечетов як головний «махальник» Партії Регіонів, що цей закон вони будуть ухвалювати після виборів
Тетяна Котюжинська
«Доволі чітко висловився пан Чечетов як головний «махальник» Партії Регіонів, що цей закон вони будуть ухвалювати після виборів», – зазначає експерт.

Проти закону про «наклеп» триває безстрокова акція в інтернеті, до якої долучаються користувачі соціальних мереж.

Свою солідарність із протестом висловила, серед інших, Білоруська асоціація журналістів. Посилаючись на власний досвід, вона нагадала, що сьогодні в Білорусі проти двох медійників порушена кримінальна справа про зведення наклепу на президента і представників влади.
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG