Журналісти та громадські активісти оголосили всеукраїнську акцію проти ухвалення законопроекту «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію населення», який передбачає, зокрема, ув’язнення за наклеп.
За словами організаторів, акції протесту заплановані не тільки у столиці, а й у Херсоні, Запоріжжі, Одесі, Рівному, Ужгороді та інших містах.
У Києві протестувальники мають намір прийти під стіни комітетів Верховної Ради із транспарантами без жодного слова. Це символ того, що після ухвалення такої законодавчої ініціативи журналістам доведеться надовго «замовкнути», вважає координатор столичної акції Андрій Яніцький з Незалежної медіа-профспілки.
Ми вимагаємо, щоб і думки не було виносити цей законопроект знову на розгляд. Але якщо реакції не буде, ми будемо використовувати більш жорсткі методиАндрій Яніцький
«Регіони» внесли, «регіони» і відкличуть?
Ініціатор внесення законопроекту, регіонал Віталій Журавський зареєстрував проект постанови про скасування рішення парламенту щодо ухвалення в першому читанні такого документа.
Представник Президента у Верховній Раді, регіонал Юрій Мірошниченко заявив у коментарі Радіо Свобода, що вноситиме пропозицію проголосувати за відкликання «наклепу» на засіданні погоджувальної ради.
Президент України звернувся до автора цієї законодавчої ініціативи, зазначивши, що цінність свободи слова і засадничих принципів демократії є вирішальнимиЮрій Мірошниченко
До «наклепу» повернуться після виборів – медіа-експерт
Ухвалення законопроекту Журавського зараз у другому читанні буде порушенням регламенту, зауважує медіа-експерт Тетяна Котюжинська. Однак, на її думку, імовірно, долю «наклепу» вирішуватиме парламент наступного скликання.
Доволі чітко висловився пан Чечетов як головний «махальник» Партії Регіонів, що цей закон вони будуть ухвалювати після виборівТетяна Котюжинська
Проти закону про «наклеп» триває безстрокова акція в інтернеті, до якої долучаються користувачі соціальних мереж.
Свою солідарність із протестом висловила, серед інших, Білоруська асоціація журналістів. Посилаючись на власний досвід, вона нагадала, що сьогодні в Білорусі проти двох медійників порушена кримінальна справа про зведення наклепу на президента і представників влади.