Доступність посилання

ТОП новини

Квасневський і Кокс звітуватимуть перед Європарламентом щодо Тимошенко


Брюссель – У вівторок у Європейському парламенті заслухають звіт
спостережної місії за перебігом справ екс-прем'єра Юлії Тимошенко та інших колишніх урядовців України. Законодавчий орган ЄС уповноважив здійснити таку місію колишнього лідера Польщі Александра Квасневського та екс-президента Європарламенту Пета Кокса. Спостереження триває від початку червня і має з’ясувати всі деталі судових справ над Тимошенко, Юрієм Луценком та іншими ув’язненими членами колишнього уряду.


За згодою між прем’єр-міністром України Миколою Азаровим і президентом Європарламенту Мартіном Шульцем, Пет Кокс і Александр Квасневський були призначені спостерігачами від Європарламенту в судових процесах над Юлією Тимошенко, й розпочали роботу ще 11 червня.

Пізніше їхній мандат був дещо розширений: вони також спостерігали за судовими розглядами Юрія Луценка і колишнього виконувача обов’язків глави Міноборони Валерія Іващенка.

Як каже у коментарі для Радіо Свобода європарламентар від Польщі Марек Сівець, згодом місія Квасневського і Кокса уже мала дві мети.

Думаю, сьогодні Європарламент поінформують щодо діяльності цих посланців, які провели в Україні тривалий час. Безумовно, будуть розглянуті питання щодо перебігу виборчої кампанії
Марек Сівець
«Одна – у питанні поводження з ув’язненими та законності цих ув’язнень, друга – це діалог із українською владою упродовж приготувань до виборів, – каже євродепутат. – Думаю, сьогодні Європарламент поінформують щодо діяльності цих посланців, які провели в Україні тривалий час. Безумовно, будуть розглянуті питання щодо перебігу виборчої кампанії. Цьому нині у Євросоюзі приділяється велика увага. Якщо вибори будуть вільними й чесними, то новий уряд буде зобов’язаний уладнати проблему ув’язнених (політиків). Гадаю, місія (Квасневського та Кокса) має тривати до самих виборів, а то й довше».

Критика ще більше поляризує Україну та ЄС

Час, обраний для оприлюднення результатів спостереження за політично мотивованими судами в Україні, на думку аналітика з брюссельського Центру європейської політики Аманди Поль, є дуже делікатним, тому якоїсь нищівної критики у звіті очікувати не слід.

Беручи до уваги теперішній стан стосунків Євросоюзу та України, звіт, напевне, міститиме нюанси, тобто, будуть і критичні моменти
Аманда Поль
«Я не можу уявити, щоб цей звіт не містив би ніякої критики. Але беручи до уваги теперішній стан стосунків Євросоюзу та України, звіт, напевне, міститиме нюанси, тобто, будуть і критичні моменти, і позитивніші, чи легші аспекти. Мене також здивувало б, якби цей звіт цілковито містив звинувачення, навіть якщо для цього є підстави. З Україною Євросоюз повинен бути обережним, щоб не загнати себе в кут, з якого не було б виходу. Критика ще більше поляризувала б обидві сторони і зменшила б можливість подальших маневрів», – зауважила Аманда Поль.

Однак, додає брюссельський політичний експерт, європейці добре пам’ятають запевнення української влади у тому, що вона дослухається до висновків цих авторитетних спостерігачів від Європарламенту.

Заслухати звіт місії Александра Квасневського та Пета Кокса мають голова Європейського парламенту Мартін Шульц та лідери політичних груп цієї установи ЄС.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG