Доступність посилання

ТОП новини

На Львівщині «купують» виборців


Львів – Менше ніж за місяць до парламентських виборів третина виборців Львівщини не визначилася – кому віддати свій голос? Боротьба між кандидатами у мажоритарних округах регіону зводиться до того, що політики змагаються між собою за те, хто є більшим опозиціонером. Водночас перегони активізуються брудними технологіями, непрямим підкупом виборців.

Ця виборча кампанія на Львівщині не вирізняється командною сильною роботою обласних виборчих штабів, а також креативною агітацією, констатують експерти. Кандидати радше «мавпують» дії один одного. Кілька заможних претендентів на крісло у парламенті організовували для своїх виборців прощі у Святі місця, а ще влаштовують свята і фестивалі, пропонують безкоштовні адвокатські консультації, дарують іконки зі своїм іменем і фотографією. Вся ця благодійність грошовитих кандидатів після виборів закінчиться, а парламентарі забудуть про людей, наголосив координатор спостереження за парламентськими виборами у Львівській області Андрій Дутчак.

За останній місяць громадські активісти не виявили серйозних порушень виборчого процесу з боку окремих кандидатів і партій. Хоча є численні факти непрямого підкупу виборців і багато антиагітації. Виборча кампанія втомила людей своєю меркантильністю, вважає Андрій Дутчак.

Виборець реально готовий голосувати не тільки за гречку, але й поїздку у Зарваницю. Такі тенденції призведуть до того, що втратимо авторитет до інституту виборів
Андрій Дутчак
«Виборець реально готовий голосувати не тільки за гречку, але й поїздку у Зарваницю. Такі тенденції призведуть до того, що втратимо авторитет до інституту виборів. Це може перетворити за рік-два вибори на фарс. 6% людей не збираються йти на вибори. Є багато таких, які у думках підтримують одного, а в день виборів змінять думку», – каже експерт.

Виборчі комісії донині не сформовані й бездіяльні

Кілька останніх тижнів до виборів будуть запеклими щодо агітації, застосування брудних технологій, прогнозує громадський активіст Олександр Неберикут.

Хто має великі кошти, то робитиме акцент на білбордах і рекламі у медіа. А той, хто менш грошовитий, той спілкуватиметься з виборцями
Олександр Неберикут
«Хто має великі кошти, то робитиме акцент на білбордах і рекламі у медіа. А той, хто менш грошовитий, той спілкуватиметься з виборцями. Активніше використовуватимуть «чорний» піар, брудною агітацією підвищуватимуть рейтинг», – зауважив Олександр Неберикут.

Оскільки у суспільстві панує апатія, тому виборча боротьба перенеслась не на агітаційні майданчики, а на роботу окружних і дільничних виборчих комісій. Власне, найбільше непорозумінь і виникло довкола формування комісій, члени яких ще будуть замінені на 70%, наголосила виконавчий директор Львівської обласної громадської організації «Комітет виборців України» Оксана Дащаківська.

Інформаційно-аналітична система «Вибори-2012 » працювала зі збоями під час формування дільничних виборчих комісій, тому львівські експерти мають великі сумніви, що вона ефективно діятиме під час виборів.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

XS
SM
MD
LG