Доступність посилання

ТОП новини

Уряд обіцяє 2 тисячі кілометрів нових доріг за 5 років


Київ – Понад 60 відсотків українських водіїв оцінюють стан доріг у своєму місті як «поганий», свідчать результати всеукраїнського опитування. Водночас, в уряді обіцяють 2 тисячі кілометрів нових якісних трас у наступні 5 років.

У киянина Юрія – дорога машина представницького класу, але часом він шкодує, що купив її. Адже українські дороги для такого авто – це смерть, стверджує водій із багаторічним стажем.

«Це жах! Що ж тут казати? Жахливо, їздити неможливо! Або дорога вже погана, або її лише починають ремонтувати. На 15 метрів дороги стоїть 20 знаків! А є дороги, на яких взагалі знаків і вказівників немає!», – обурюється Юрій.

Лише 8% українських водіїв вважають автошляхи в країні хорошими

Лише 8% українських водіїв вважають автошляхи в країні хорошими. Про це Радіо Свобода розповів Євген Горобей, PR-менеджер авто-сайту, що опитав 15 тисяч автомобілістів. Опитували водіїв по всій Україні.

«63% українських водіїв оцінили стан автомобільних доріг у своїх містах як поганий. Це в середньому по всіх областях, лідером тут за кількістю задоволених водіїв є Вінницька область – більше чверті людей оцінюють стан тамтешніх доріг як чудовий або хороший. Найгірші дороги знаходяться в Тернопільській, Черкаській, Івано-Франківській, Чернівецькій областях, оцінку «погано» їм дали понад 80% респондентів. За відгуками наших користувачів, більшість згодна з результатами опитування, вони відповідають реальному стану речей, в цих областях дійсно дороги в поганому стані», – розповідає Євген Горобей.
Дорога в Черкасах
Дорога в Черкасах
За хороші траси українці готові навіть платити, але недорого

Мінінфраструктури обіцяє побудувати 2 тисячі кілометрів нових доріг за 5 наступних років, а також довести до належного стану 169 тисяч кілометрів шляхів. Водночас, за останні 12 місяців в Україні зробили всього 200 кілометрів доріг першої категорії, що мають чотири смуги руху. Про це в ефірі Радіо Свобода повідомив радник голови Державного агентства автомобільних доріг України Євген Прусенко.

За минулий рік (і на погашення кредитів, і на будівництво доріг, і на їхній ремонт, і утримання) було виділено майже півтора мільярда євро
Євген Прусенко
«Таких доріг побудовано, вірніше, капітально відремонтовано, близько 200 кілометрів. Це, насамперед, 114 кілометрів траси Київ-Житомир, там зараз завершується облаштування верхнього шару дороги. Така ж ситуація й на ділянці у 81 кілометр дороги Київ-Харків у Київській області. Ще 9,4 кілометра такої дороги відкрито на трасі Дніпропетровськ-Донецьк. Це все, бо щоб будувати такі дороги, треба мати величезні ресурси. За минулий рік (і на погашення кредитів, і на будівництво доріг, і на їхній ремонт, і утримання) було виділено майже півтора мільярда євро», – сказав Євген Прусенко.

За результатами дослідження auto.ria.ua, 84% опитаних українських водіїв готові користуватися платними трасами, за умови того, що їхня якість буде кращою, ніж у звичайних доріг. Але більшість автомобілістів не готові платити понад 25 копійок за кілометр.
  • Зображення 16x9

    Марічка Набока

    У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ імені Тараса Шевченка. У 2010-му отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Маю публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі «Ера». На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.

Дивитись коментарі (2)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG