Доступність посилання

ТОП новини

У ПАРЄ обіцяють не застосовувати санкцій проти України до виборів


У Парламентській Асамблеї Ради Європи виключають можливість запровадження санкцій проти України до виборів. Про це повідомила співдоповідач Моніторингового комітету ПАРЄ по Україні Майліс Репс в інтерв’ю газеті «КоммерсантЪ-Украина».

«Ніхто не накладає на країну санкції до виборів. Зараз ми спрямовуємо всі сили, щоб підтримати проведення в Україні вільних і чесних виборів. Ми беремо до уваги той факт, що лідери опозиції залишаються у в'язниці, що ЗМІ у вашій країні не вільні, і для нас це неприйнятно, але ми сподіваємося, що зможемо вплинути на це, підтримуючи вільні вибори», – сказала Репс.

Крім того, співдоповідач Моніторингового комітету ПАРЄ також відзначила безлад, який в Україні був із жеребкуванням квот у виборчих комісіях, та суперечливі заяви з приводу камер на виборчих дільницях. Крім того, занепокоєння в співдоповідача викликали повідомлення про напади на кандидатів у мажоритарних округах.

«Обидві сторони прекрасно знають, що санкції – це крайній захід. Санкції застосовуються тоді, коли створюється відчуття, що співпраця припинилася. І якщо ми дійдемо до рівня, коли діалогу не буде, ми будемо готові діяти», – наголосила Репс.

Вона зазначила, що останнім часом було дуже мало діалогу між сторонами. «Ми не бачимо, щоб останнім часом влада докладала зусиль для здійснення позитивних кроків. Але ми щонайменше можемо відзначити, що Іващенко вийшов на волю. За минулий рік ви також виконали частину зобов’язань у деяких сферах. Ми раді, що ви виконали свою обіцянку з ухвалення Кримінального процесуального кодексу. Але ви повинні розуміти, що це далеко не все навіть у сфері судочинства. Ми хочемо побачити, як розвиватиметься ситуація у сфері реформи прокуратури, як застосовуватимуться закони на практиці», – наголосила співдоповідач по Україні.

«Я повторюся: ми не плануємо робити чогось на передвиборному етапі. Ми дочекаємося виборів. Знаєте, Україна дуже часто після виборів опинялася в центрі уваги Європи, і я не думаю, що цей раз буде винятком. Україна відрізняється від інших країн, що перебувають під моніторингом ПАРЄ, своєю непередбачуваністю», – додала вона.
XS
SM
MD
LG