Доступність посилання

ТОП новини

Оголосили лауреатів Нобелівської премії з фізики


Нобелівські лауреати Серж Арош та Дейвід Вайнланд
Сьогодні у Стокгольмі оголосили лауреатів Нобелівської премії з фізики. Її присудили вченим Сержеві Арошу з Франції та Дейвідові Вайнланду зі США за вивчення взаємодії світла з матерією.

За словами представника академії, вчені досягли серйозних успіхів у квантовій фізиці. Суть їхнього дослідження полягає в тому, що можна вимірювати стан окремих частинок, не руйнуючи їх самих. Завдяки дослідженню буде створений найточніший годинник у світі, а також дуже швидкі квантові комп’ютери.Найближчими днями стануть відомі володарі премії в інших номінаціях. Завтра, у середу, 10 жовтня, Нобелівський комітет Королівської шведської академії наук представить імена лауреатів у галузі хімії. У п’ятницю, 12 жовтня, в Осло назвуть лауреата премії миру, на яку, зокрема, висувають і колишнього прем’єра України Юлію Тимошенко. А наступного понеділка, 15 жовтня, стане відомий кандидат на отримання премії з економіки пам’яті Альфреда Нобеля, заснованої Банком Швеції. Напередодні ж стали відомі лауреати премії Нобеля у галузі медицини та фізіології.

Суму Нобелівської премії у 2012 році скорочено на 20% – до 8 мільйонів шведських крон (1,1 мільйона доларів США), щоб уникнути дестабілізації фінансового фонду, з якого здійснюються виплати.
XS
SM
MD
LG