Доступність посилання

ТОП новини

На Дніпропетровщині відзначили 360-річчя Чортомлицької Січі


У селі Капулівка на Дніпропетровщині з нагоди Дня українського козацтва у неділю відбулися заходи з відзначення 360-річчя заснування Чортомлицької Запорозької Січі та вшанування пам’яті кошового отамана Івана Сірка.

Представники громадських організацій та влади поклали квіти до могили Івана Сірка.

У будинку культури села Капулівка організували урочистий концерт з нагоди Дня українського козацтва. У програмі святкування також було дефіле зі зброєю у виконанні роти Почесної варти, концерт академічного ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України, козацький куліш.

На могилі Сірка сьогодні побував також Володимир Саламаха – прямий нащадок зброєносця Івана Сірка Михайла Некліпи.

Нікопольський край був місцем розташування п’яти з семи найвідоміших Запорозьких Січей – Томаківської, Базавлуцької, Микитинської (від якої і походить сучасне місто Нікополь), Чортомлицької та Нової Січі. Найвідомішим кошовим отаманом Чортомлицької Січі був Іван Сірко (близько 1610 – 1680), могила якого знаходиться в селі Капулівка Нікопольського району.

У 60-ті роки минулого століття, коли води Каховського водосховища наблизилися до могили, прах перепоховали в іншому кінці села.

2011 року поряд з могилою Івана Сірка встановили дзвіницю та сторожову вежу, впорядкували прилеглу територію. Однак будівництво цих споруд викликало як схвалення, так і критику з боку громадськості.
XS
SM
MD
LG