Доступність посилання

ТОП новини

США вітають нові санкції ЄС щодо Ірану


Джей Карні, архівне фото
Сполучені Штати Америки привітали в понеділок рішення Європейського Союзу накласти нові економічні санкції на Іран через його суперечливу ядерну програму.

Як заявив речник Білого дому Джей Карні, ізоляція Ірану через цю програму, яка, за підозрами світової спільноти, може мати на меті здобуття ядерної зброї, є пріоритетом для Вашингтона.

За словами речника, тепер тиск на Тегеран більший, ніж будь-коли.

Розширені санкції Євросоюзу проти Ірану, які в понеділок схвалили міністри закордонних справ країн ЄС, серед іншого, передбачають, на додачу до попередніх обмежень, також заборону на імпорт до ЄС природного газу з Ірану, заборону на продаж Іранові сталі й алюмінію і на постачання до цієї країни обладнання для мореплавства і технологій суднобудування. Крім того, судна, які належать фізичним і юридичним особам із ЄС, буде заборонено використовувати для транспортування і зберігання нафти і нафтопродуктів із Ірану.

Світова спільнота непокоїться, що Іран під прикриттям заяв про мирну ядерну програму насправді намагається таємно створити ядерну зброю. Тегеран заперечує це, але доказів суто мирного характеру своєї ядерної програми, яких вимагає світова спільнота, не надає.
XS
SM
MD
LG