Доступність посилання

ТОП новини

Вибори на селі: дільниці або завалені агітками, або зачинені (ВІДЕО)


Вибори на селі
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ
Коломия – У селах Івано-Франківської області в сільрадах та виборчих комісіях поширюють агітки окремих кандидатів – з’ясував кореспондент Радіо Свобода. Селяни наголошують, що працівники комісій самі ж і агітують за кандидатів. У комісіях кажуть, що винних уже звільнили. Тим часом міжнародні дослідники, які перебувають в Україні, констатують масове використання адмінресурсу в регіоні.

У селі Воскресінці Коломийського району, що на Івано-Франківщині, поширюють агітацію від різних кандидатів. Стоси агітпродукції за кандидата від «Батьківщини» Олександра Левицького, лежать на столах просто у приміщенні дільничної виборчої комісії у сільраді. На запитання Радіо Свобода працівник члени комісії запевняють, що їх принесли й залишили невідомі, коли всі пішли обідати.

Місцеві селяни зробили зауваження, однак агітки залишилися на місці.

Це не єдине порушення виборчого законодавства, запевняють селяни. На останньому шкільному святі вчителі попросили бути всіх батьків. Присутні на ньому згадуть,що початок свята відклали на годину, доки не приїхав кандидат- самовисуванець, депутат Івано-франківської облради, колишній регіонал Богдан Гдичинський. Свято перетворилося на його передвиборну агітацію, запевнили місцеві жителі. Один із них, Володимир Пак, звернувся до міліції.

«Найцікавіше, що після виступу Гдичинського взяла слово колишня голова сільради, а нині керівник виборчої комісії Тетяна Довганюк. За її словами, цей кандидат відчутно допомагав селу, зокрема виділив 10 тисяч гривень на ремонт школи. Закінчила вона словами: прошу вас підтримати Гидичинського, голосуйте за нього. Ми подали скаргу до окружкому, звернулися до міліції, бо члени комісій не мають права на такі дії».

Чи звільнять голову та членів комісії за агітацію?

Виборчі перегони проходять у Воскресінцях без суттєвих порушень, запевнила Радіо Свобода секретар дільничної комісії Любов Романенчук. Однак після прохання пояснити заяви селян про про політичну агітацію з боку членів комісії, вона змінила свою позицію.

«Людину, яка агітувала, з комісії вже виключили. Це Любов Савчук. Ми знаємо, що агітувати нам заборонено, але таке дійсно було. Про інші факти не знаю. Справа Савчук перебуває в суді. Чи виключили її з комісії остаточно, дізнаємося, коли нам дадуть остаточні списки комісії в окружкомі», – каже секретар дільничної комісії.

У сусідньому селі Нижній Вербіж таких відвертих порушень не було. Однак і селяни, і представники сільради підтверджують, що у складі комісії є кілька представників одної родини, чоловік і дружина тощо. Сама ж виборча дільниця в робочий час була зачинена, її відчинили лише за наказом сільського голови.

За повідомленнями мережі «Опора», агітки за кандидатів в органах місцевої влади, медичних та навчальних закладах характерні для більшості на території Івано-Франківської області. Так само і прямі заяви посадовців на користь окремих кандидатів. Про системний характер таких порушень говорить і дослідник виборів у Чорноморському регіоні Лада Рослицькі.

«Величезні кошти витрачаються на поширення абсолютно безглуздої інформації, і місцевих жителів змушують їй вірити. 15 жовтня я була в Коломийському медичному коледжі і стала свідком того, як Роман Струтинський агітував педагогічний персонал голосувати за Гдичинського. Я дедалі більше розумію, наскільки люди тут залякані й залежні від влади, яка є кримінальною, контролює фінансові потоки».

У місцевому штабі об»єднаної опозиції запевняють, що до агіток у сільрадах та в дільничних комісіях не причетні. Кандидат-самовисуванець, колишній керівник фракції Партії регіонів у Івано-Франківській облраді Богдан Гдичинський коментувати ситуацію Радіо Свобода відмовився.
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

XS
SM
MD
LG