Доступність посилання

ТОП новини

Британія відмовляється видавати до США комп’ютерного хакера


Ґері МакКіннон, архівне фото 2009 року
Міністр внутрішніх справ Великої Британії Тереза Мей скасувала в вівторок екстрадицію до Сполучених Штатів Америки хакера, якого у США звинувачують у втручанні в комп’ютери уряду і війська США.

Як заявила вона в британському парламенті, є велика небезпека, що 46-річний Ґері МакКіннон, який «серйозно хворий», може вчинити самогубство в разі видачі до США, де йому може загрожувати до 60 років ув’язнення, якщо його визнають винним.

Таким чином, сказала Мей, екстрадиція МакКіннона була б несумісна з дотриманням його людських прав. Тепер, за її словами, британські прокурори мають вирішити, чи судити його в самій Великій Британії.

Це перший прецедент, коли Британія відмовляється видати звинувачуваного до США за час чинності нинішньої угоди про екстрадицію між двома країнами.

Ґері МакКіннон оскаржував можливість своєї екстрадиції до США з 2002 року. Раніше він уже програв свої апеляції і в Палаті лордів британського парламенту, спеціальний комітет якої донедавна був найвищим британським судовим органом, і в Європейському суді з прав людини.

Він має діагностований синдром Асперґера, різновид аутизму, який, серед іншого, може виявлятися в надмірному інтересі до певної теми.

У США заявляють, що Ґері МакКіннон у 2001–02 роках здобув несанкціонований доступ до майже ста комп’ютерів Міністерства оборони і Національної аерокосмічної адміністрації США і завдав шкоди більш як на 700 тисяч доларів.

МакКіннон визнав, що діставався до комп’ютерів уряду США, але заявляє, що нічого поганого не зробив, а тільки шукав там свідчення про існування НЛО.
XS
SM
MD
LG