Доступність посилання

ТОП новини

Amnesty International закликає парламентарів узятися за зловживання міліції


Міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликала в вівторок українських парламентарів публічно взяти на себе зобов’язання вирішити проблему зловживання працівників міліції в Україні.

Через рік після оприлюднення доповіді Amnesty International «За відсутності складу злочину: Ціна безкарності працівників правоохоронних органів в Україні» огляд програм усіх основних партій, що беруть участь у виборах, показує, що жодна з них не висунула конкретних пропозицій щодо розслідування та покарання міліцейської злочинності в Україні, звертають увагу правозахисники.

Організація відзначає широке розповсюдження і системний характер зловживань міліції в Україні, посилений діями прокурорів, які відмовляються розслідувати скарги на своїх колег із міліції, і закликає негайно створити незалежний та ефективний орган розслідування порушень прав людини з боку співробітників правоохоронних органів.

А тим часом, мовиться в заяві, Amnesty International продовжує отримувати повідомлення про катування та інші види жорстокого поводження від тих, хто страждає від рук міліції.

У п’ятницю організація має намір передати до Адміністрації Президента понад 25 тисяч підписів під закликом створити незалежний механізм розслідування зловживань міліції. Передача буде супроводжуватись візуальною демонстрацією того, як ув’язнені у клітці жертви міліції можуть бути захищені за допомогою такого механізму, повідомила Amnesty International.
XS
SM
MD
LG