Доступність посилання

ТОП новини

Звіт: 75 відсотків реклами на ТБ – антиреклама


75 відсотків політичної реклами на телеканалах є антирекламою. Вона є основною зброєю партій у боротьбі зі своїми опонентами. Про це свідчать результати «Моніторингу політичної програми на телебаченні» за вересень 2012 року. При цьому головними об’єктами подібних роликів найчастіше є чинна влада та парламентська коаліція, мовиться у дослідженні. А от до трійки найбільш критикованих персон увійшли прем’єр Микола Азаров (7%), Президент Віктор Янукович (4%) та перший віце-прем’єр Валерій Хорошковський.

«Вона (антиреклама – ред.) підживлює образ ворога. Електорат уже голосує не стільки за якогось лідера, скільки проти супротивника, проти ворога, проти от того образу диявола, який будується», – прокоментував зростання антиреклами на українському телебаченні у коментарі Радіо Свобода президент Академії української преси Валерій Іванов.

Окрім того, дослідження політичного рекламного контенту на телеканалах показало, що домінантною політичною цінністю нинішньої рекламної кампанії є зміна влади (32%), а соціальною – підвищення рівня життя й соціальний захист (37%).

Водночас кількість рекламних повідомлень на телебаченні у вересні зросла майже у 2,5 рази, а час їхньої демонстрації – вдвічі. При цьому УТ-1 та ТВі є лідерами і за кількістю повідомлень, і за обсягом рекламного часу. Окрім того, як виявили експерти, реклама «Батьківщини» та Партії регіонів у 3–5 разів більша від реклами інших політичних сил.

«Моніторинг політичної програми на телебаченні» є проектом Академії української преси (АУП) за участю вчених Інституту соціології НАН України. Фінансовими донорами дослідження є Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та программа «У-Медіа» мережі «Інтерньюз Нетворк».
XS
SM
MD
LG