Доступність посилання

ТОП новини

Україна серед лідерів у Європі за рівнем зайнятості населення – Мінсоцполітики


Київ – Україна входить у четвірку країн Європи з найменшим відсотком безробіття. Про це свідчить офіційна статистика і сфальшувати її
неможливо, запевнив в інтерв’ю Радіо Свобода речник Міністерства соціальної політики України Михайло Кухар.

Передбачена система податкових пільг малим підприємствам, які беруть на роботу безробітних

– Ухвалений закон про сприяння зайнятості значно покращив ситуацію. Цей закон містить низку абсолютно революційних положень. Зокрема, передбачені заходи із отримання першого робочого місця, спрощено процедуру оформлення студентів під час практики й роботодавець може не сплачувати податки, передбачено запис перший в робочій книжці.

Кожен український безробітний, який має соціальне страхування, отримує 10 мінімальних зарплат – це понад 10 тисяч гривень. Зараз безробітний може отримати кошти від держави на професійну перекваліфікацію. Якщо в нього застаріла професія, а зараз є потреба в низці інших професій, то, фактично, це оплата професійного перенавчання у будь-якому комерційному виші. Ще передбачена система зменшення оподаткування, податкових пільг малим підприємствам, які беруть на роботу безробітних. Це розгалужена система пільг для малого і середнього бізнесу. Усе це вже працює, й Україна входить у четвірку країн Європи з найменшим відсотком безробіття. У нас не тільки менший за середньоєвропейський рівень безробіття, ми ще входимо у четвірку лідерів країн з найбільшою зайнятістю.

– Пане Кухар, у Державній службі зайнятості зареєстровані 416 тисяч безробітних українців. Держкомстат оприлюднив дані, за якими рівень безробіття стабільно низький – півтора відсотка. Але колишній міністр соціальної політики Людмила Денисова у коментарі Радіо Свобода стверджує, що влада приховує реальне безробіття . Вона каже, що в Україні аж 2 мільйони безробітних і що Ви це приховуєте.
Цифри з безробіттям не можуть бути сфальсифіковані

– Цифри з безробіттям не можуть бути сфальсифіковані. Кількість безробітних рахується за методикою Міжнародної організації праці зі штаб-квартирою у Женеві. Популістські заяви щодо кількості безробітних звучали не раз в українській політиці, але щоразу Міжнародна організація праці і її щорічні місії, котрі приїжджають у нашу країну, підтверджують коректність офіційних цифр безробіття. Це кількість людей, що звернулися в пошуках роботи до Державного центру зайнятості.

– А якщо людина не звертається до Державного центру зайнятості, вона не є безробітною?

– Якщо, наприклад, моя дружина ніколи в житті не працювала і не збирається нікуди влаштовуватися, бо її влаштовує зарплата чоловіка, то за міжнародної методологією вона не є безробітною, вона є незайнятою особою. І я вас запевняю, що моя дружина з трьома дітьми не є безробітною в нашій країні, вона просто займається дітьми і сидить вдома. Вона жодного разу в житті не зверталася до Центру зайнятості. Тому вважати її безробітною і політично спекулювати цією цифрою є некоректно.
  • Зображення 16x9

    Наталка Коваленко

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2005 року. Магістр Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Народилася на Полтавщині 1984 року. Кореспондентка та редакторка сайту Радіо Свобода

     

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG