Доступність посилання

ТОП новини

Президент Росії виступає проти мусульманських хусток у школах і за шкільну форму


Володимир Путін, архівне фото
Президент Росії Володимир Путін виступив у четвер проти того, щоб у школах країни можна було носити мусульманські хустки.

На зустрічі з провладними активістами, відповідаючи на запитання щодо інциденту, коли нещодавно учениць у таких хустках не пустили до школи, він заявив, що Росія є світською і багатоконфесійною державою, в якій церква відокремлена від держави, і всі релігії мають почуватися в ній рівними.

При цьому Путін також додав, що варто б подумати про запровадження в Росії єдиної шкільної форми – хіба що єдиної не на загальнодержавному рівні, а на рівнях окремих регіонів.

Це був його перший коментар із приводу подій у Ставропольському краї на півдні європейської частини Росії, де батьки кількох школярок-мусульманок поскаржилися днями, що їхніх дочок не пускають до школи в мусульманських хустинах.

Мусульмани становлять у Росії від 6 до 10 відсотків населення країни, а в кількох регіонах їх від більш як половини до майже ста відсотків. Переважна більшість релігійних мешканців Росії належить до Російської православної церкви.

Російська держава зазнає значної критики в суспільстві разом із Російською православною церквою – критики заявляють про фактичне зрощення цих структур і «одержавлення» РПЦ всупереч конституції країни, яка проголошує відокремлення церкви від держави.
XS
SM
MD
LG