Доступність посилання

ТОП новини

Pussy Riot етапують до колонії


Найближчими днями двох учасниць групи Pussy Riot мають етапувати до колонії. Там вони відбуватимуть покарання за виступ у головному храмі Російської православної церкви з політичним протестом. Ув’язнення молодих жінок вкотре викликало увагу до умов утримання у російських колоніях, які часто не відповідають навіть мінімальним вимогам.

Про умови життя у російських колоніях Інна Бажибіна, засуджена за контрабанду до двох років ув’язнення, знає на власному досвіді. Ним вона пізніше поділилася в російському інтернеті, на сайті Public Post.

На думку Бажибіної, молодим жінкам з Pussy Riot у колонії буде ще складніше, ніж іншим.

«У цих дівчат інша ситуація. Їхня справа має політичне забарвлення. Їх пошлють до Мордовії. Там жорсткіші умови, там важкий клімат, болото, комарі. Кажуть, що там завжди проблеми з водою. З будь-якою водою. Про гарячу потрібно забути. А стрижуться всі коротко, тому що проблеми з миттям голови. Можна хіба на кип’ятильнику воду підігріти», – розповідає Бажибіна в своєму блозі.

Двадцятичотирилітню Марію Альохіну та двадцятидволітню Надію Толоконникову російський суд засудив до двох років ув’язнення в колонії за їхній політичний виступ у лютому цього року, коли вони заспівали політичний протест у Храмі Христа Спасителя у Москві. Третя учасниця групи, Катерина Самуцевич отримала умовний термін. Обидві молоді жінки мають маленьких дітей і просили, щоб їх залишили відбувати покарання в Москві, але отримали відмову.

Колишні в’язні колоній, до яких відправлять молодих протестувальниць, розповідають не лише про важкі фізичні умови, але і про те, що в жіночих таборах, як і в чоловічих, є дідівщина й знущання з боку наглядачів.

«Знаменитість» на зоні – непередбачуване ставлення

Ще одна колишня ув’язнена, Маша Ноель, яка провела три роки в жіночій колонії в Челябінську за звинуваченням у підробці документів, вважає, що статус «знаменитостей» може зіграти проти дівчат з Pussy Riot, але, з іншого боку, «на зоні» зустрічаються і «нормальні» люди серед наглядачів.

«Якщо буде дана команда «кріпити», то їм буде непросто. Але з іншого боку, у нас уже немає політзон. А це означає, що на двох мерзенних співробітників знайдеться вісім нормальних. Коротше, потрібно стійко витримати перший тиск, перші кілька місяців», – ділиться своїми міркуваннями інша колишня «зечка».
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG