Доступність посилання

ТОП новини

Україна могла б економити на газі 6 мільярдів євро щороку – міжнародні експерти


Україна щорічно втрачає на енергетиці щонайменше 6 мільярдів євро. Про це повідомляє видання «Дзеркало тижня» (DT.UA) з посиланням на дані, одержані від Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), яке майже рік проводило дослідження енергетичної політики України.

Україна не вміє економити і ефективно використовувати свої ресурси. Так, майже третину природного газу країна витрачає марно, затверджує МЕА.

«Україна повинна зробити ставку на ефективність. Адже рівень споживання газу в Україні один з найвищих. При європейському підході вона зможе заощадити для себе 6 мільярдів євро», – заявила виконавчий директор агентства Марія Ван Дер Хувен, додавши, що ці гроші можна було б спрямувати на розвиток енергозбережних технологій у житловому секторі і промисловості.

У свою чергу міністр палива й енергетики Юрій Бойко заявляв, що Україна вже заощадила газу майже на 2 мільярди доларів, зокрема за рахунок переходу на вугілля й атом у виробництві електроенергії. «Цього року споживаємо на 15% менше газу, ніж торік. І приблизно 12% споживання газу ми плануємо зниження від рівня сьогоднішнього», – заявив міністр.
XS
SM
MD
LG