Доступність посилання

ТОП новини

У Раді Європи закликають Україну виконати рішення щодо Луценка


Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Яґланд закликав владу України виконати рішення Європейського суду з прав людини у справі колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Про це Яґланд заявив в інтерв'ю німецькому виданню Tagesspiegel.

Відповідаючи на запитання, що буде, якщо Київ не виконає це рішення, генеральний секретар Ради Європи нагадав заяви Президента України Віктора Януковича, що вироки Європейського суду з прав людини у справі Луценка, а згодом і Юлії Тимошенко будуть виконані.

Крім того, він висловив думку, що проведення виборів до Верховної Ради без участі в них Тимошенко може призвести до невизнання виборів «чесними і вільними».

Колишній міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко звернувся до Європейського суду з прав людини 21 січня 2011 року. Він оскаржував необґрунтоване та незаконне затримання, а також те, що не був поінформований про причини свого арешту.

3 липня 2012 року суд визнав порушення шести положень Конвенції про захист прав людини під час розгляду справи Луценка і присудив йому 15 тисяч євро компенсації від України. На початку жовтня урядовий уповноважений України у справах Європейського суду з прав людини оскаржив рішення у справі Луценка. До розгляду цього оскарження Україна не зобов’язана виконувати рішення.
XS
SM
MD
LG