Доступність посилання

ТОП новини

Європарламент закликав до санкцій у справі Магнітського


Сергій Магнітський, архівне фото
Сергій Магнітський, архівне фото
Європейський парламент значною більшістю голосів підтримав сьогодні пропозицію запровадити в Євросоюзі єдиний режим візових обмежень і заморожень активів для російських посадовців, яких вважають причетними до смерті у слідчому ізоляторі російського юриста Сергія Магнітського.

Європарламент також закликав Росію здійснити варте довіри й незалежне розслідування цієї справи, яке охопило б усі її аспекти, і реформувати систему судочинства, щоб ліквідувати корупцію в ній.

Резолюція Європарламенту закликає органи Європейського Союзу порушувати ці питання на всіх двосторонніх зустрічах із представниками Росії «більш цілеспрямовано, рішуче і результативно».

У тексті резолюції, яка є політичною заявою і не обов’язкова до виконання органами ЄС, переслідування Магнітського названо політичним і заявлено, що арешт, умови утримання під вартою і смерть юриста свідчать про порушення засадничих прав людини в Росії.

Подібні санкції проти російських посадовців, яких вважають причетними до смерті Магнітського, пропонують запровадити і у США.

Сергій Магнітський, російський юрист, який працював для західного інвестиційного фонду Hermitage Capital, помер у 2009 році у слідчому ізоляторі в Москві у віці 37 років від серцевих проблем. Російські правозахисники стверджують, що представники влади свідомо ігнорували поганий стан його здоров’я, щоб змусити його замовкнути.

Магнітський потрапив за ґрати, звинувачений у розробці схеми уникнення російських податків для свого замовника, фонду Hermitage Capital. Йому висунули це звинувачення по тому, як юрист заявив, що встановив цілком протилежне: за його даними, суму в 230 мільйонів доларів, що її фонд уже сплатив як податки, викрали з російського бюджету посадовці Міністерства внутрішніх справ Росії, податкової адміністрації та інших державних органів.
XS
SM
MD
LG