Доступність посилання

ТОП новини

У Китаї поліція пообіцяла винагороду за дані про самоспалення тибетців


Поліція у Ґаньнань-Тибетському автономному окрузі провінції Ґаньсу в Китаї оголосила сьогодні, що обіцяє винагороду на суму в перерахунку в 7 тисяч 700 доларів за інформацію про плановані самоспалення тибетців.

Тим, хто надасть інформацію про чотири останні вже вчинені такі самоспалення, обіцяють суму до 30 тисяч доларів. За словами поліції, ці самоспалення «значно вплинули на суспільну стабільність».

Тибетці становлять понад 50 відсотків населення Ґаньнань-Тибетського автономного округу, а також складають більшість у кількох округах сусідніх провінцій Цінхай і Сичуань, на історично тибетських за населенням територіях поза межами сучасного Тибетського автономного району Китаю.

Від 2009 року в Китаї триває хвиля самоспалень тибетців, які вчинили вже понад 50 людей; як вважають, понад половина з них померла. Тибетці у вигнанні заявляють, що таким чином їхні співвітчизники в Китаї протестують проти політики китайського уряду щодо тибетської меншини, яка, на думку критиків влади Китаю, зазнає придушень у релігійній і культурній сферах. Влада Китаю називає учасників самоспалень злочинцями.
XS
SM
MD
LG