Доступність посилання

ТОП новини

У ЄС висловили занепокоєння законопроектом про держзраду в Росії


Катрін Аштон, архівне фото
Верховний представник ЄС із закордонних справ Катрін Аштон висловила в четвер занепокоєння з приводу схвалення в Державній думі Росії цього тижня законопроекту, що має на меті значно розширити поняття державної зради і шпигунства.

Як мовиться в її заяві, закон у разі ухвалення «розширить обсяг переслідування і зменшить тягар доказів при звинуваченнях у зраді і шпигунстві».

Законопроект іде слідом за низкою законодавчих актів і подій у судочинстві Росії, які, разом узяті, «обмежать простір для розвитку громадянського суспільства і збільшать обсяги залякувань», мовиться також у заяві чільного представника Євросоюзу.

У середу Державна дума Росії, нижня палата російського парламенту, схвалила відразу в другому і в останньому читанні законопроект про зміни до Кримінального кодексу, який, зокрема, передбачає значно розширити статтю про державну зраду. За документом, державною зрадою має стати також надання фінансової, матеріально-технічної, консультаційної та іншої допомоги іноземній державі, а також міжнародній чи іноземній організації, повідомляють російські засоби інформації. Об’єктом злочину державної зради, крім зовнішньої безпеки Росії, має стати загалом її безпека, конституційний лад, територіальна й державна цілісність. Нині державною зрадою в Росії вважається шпигунство чи видача державної таємниці або інше надання допомоги іноземній державі чи іноземній організації або їхнім представникам у здійсненні ворожої діяльності на шкоду зовнішній безпеці Росії.

Крім того, законопроект пропонує розширити і статтю Кримінального кодексу про розголошення державної таємниці і додати нову статтю, що стосується незаконного отримання даних, які становлять державну таємницю.

Законопроект подала до російського парламенту Федеральна служба безпеки. Оглядачі кажуть, що його майбутнє схвалення і в верхній палаті парламенту, Раді федерації, перед підписом президента Володимира Путіна не викликає сумнівів.
XS
SM
MD
LG