Доступність посилання

ТОП новини

Сербія готова до компромісу щодо Косова – президент


Томислав Николич (л) і Вільям Гейґ (п) на зустрічі в Белграді 25 жовтня 2012 року
Президент Сербії Томислав Николич заявив у четвер, що готовий до компромісу стосовно самопроголошеного Косова.

Але, наголосив він після зустрічі в Белграді з міністром закордонних справ Великої Британії Вільямом Гейґом, Сербія очікує на те саме і з «албанського боку», як він сказав, маючи на увазі албанську за національністю більшість населення і влади Косова.

Прем’єр-міністр Косова Хашим Тачі (п) і Вільям Гейґ (л) на зустрічі у Приштині, 25 жовтня 2012 року
Прем’єр-міністр Косова Хашим Тачі (п) і Вільям Гейґ (л) на зустрічі у Приштині, 25 жовтня 2012 року
Перед цим Гейґ побував у четвер у Приштині, де зустрівся з керівництвом Косова. Виступаючи там, він заявив, що укладання мапи Південно-Східної Європи завершене і Косово не може бути поділене за національною ознакою як спосіб вирішення косовської проблеми.

Нинішній прем’єр-міністр Сербії Івіца Дачич свого часу заявляв, що Белград міг би визнати незалежність Приштини в обмін на те, що північ Косова, де більшість населення становлять серби, перейшла б у склад Сербії. Керівники Косова відкинули таку можливість.

Белград досі офіційно вважає Косово, яке односторонньо проголосило свою незалежність від Сербії 2008 року, за автономний край Косово і Метохія у складі Сербії. Позицію Белграда підтримує ще ціла низка країн, зокрема, Росія, яка має право вето у Раді безпеки ООН. Усе це перешкоджає повноцінному міжнародному визнанню Косова як незалежної держави.
XS
SM
MD
LG