Доступність посилання

ТОП новини

У Сирії повідомили про сутички і в час перемир’я


Ілюстраційне фото: бійці опозиції в місті Алеппо 25 жовтня 2012 року
У Сирії сьогодні повідомили про низку сутичок і попри перемир’я, оголошене цими днями з нагоди великого мусульманського свята Ід аль-Адха.

Водночас у багатьох місцях, де бої припинилися, тисячі людей вийшли на демонстрації протесту проти влади авторитарного президента Сирії Башара аль-Асада.

Зокрема, за даними сирійської опозиції, сьогодні тривали бої біля однієї з військових баз урядових сил на півночі Сирії, кілька людей загинули від танкових обстрілів і дій снайперів на одній із околиць столиці Дамаска, люди також гинули в сутичках у містах Хомс та Ідліб.

І урядові війська, і головне об’єднання збройної опозиції заявляли вчора, що, дотримуючись перемир’я, будуть водночас відповідати боєм на порушення іншої сторони. Водночас принаймні одне з ісламістських повстанських угруповань відкинуло пропозицію про перемир’я.

Спеціальний представник ООН і Ліги арабських держав у Сирії Лахдар Брагімі, який запропонував це чотириденне перемир’я, висловлював раніше сподівання, що воно могло б стати першим кроком до постійного припинення бойових дій у Сирії.

Опозиція стверджує, що за час повстання проти влади Сирії, яке триває з березня минулого року, у країні загинуло вже понад 35 тисяч людей із усіх сторін протистояння. Ці дані неможливо перевірити з незалежних джерел.
XS
SM
MD
LG