Доступність посилання

ТОП новини

У М’янмі зменшили число загиблих у сутичках


У М’янмі представники влади назвали в п’ятницю уточнене число загиблих за шість днів нової хвилі міжетнічного насильства, яка спалахнула у штаті Ракхайн на заході країни – 64 людини.

За їхніми словами, попередня заява про загибель не менш як 112 людей була помилкова.

Нове насильство спалахнуло в неділю, коли представники меншини рохіндж’я, мусульман за вірою, влаштували протести, заявляючи, що в їхніх селах бракує їжі й їм не надають іншої допомоги.

Через цей спалах насильства низка провідних мусульманських організацій М’янми вже оголосила, що скасовує святкування цими днями великого мусульманського свята Ід аль-Адха.

Виступи частини рохіндж’я, як вважають, спровоковані радикальними ісламістськими проповідниками, вже ставали причиною кривавих сутичок між ними та ракхайнцями – одним із народів М’янми, який становить більшість у штаті Ракхайн (раніше відомому як Аракан). Зокрема, в червні в таких сутичках уже загинули десятки людей, десятки тисяч були змушені залишити домівки.

Більшість населення М’янми, серед того й ракхайнці, є буддистами, і вони переважно мирно співіснують із релігійними меншинами, зокрема, християнами й мусульманами, за винятком конфлікту у штаті Ракхайн. Але ці меншини зазнавали певної дискримінації від попередньої військової влади М’янми. Серед іншого, рохіндж’я, які є нащадками вихідців із території сучасної Бангладеш, та влада позбавила громадянства М’янми й чинила на них тиск, щоб змусити їх повернутися на батьківщину предків.
XS
SM
MD
LG