Доступність посилання

ТОП новини

Спостерігачі заявляють про підвезення виборців на Черкащині


На виборчі дільниці Черкаської області автобусами підвозять виборців. Зокрема, як повідомляє керівник Тальнівського районного виборчого штабу Політичної партії УДАР Володимир Заяць, до дільниці №556 у місті Тальне сьогодні вранці автобусом один із кандидатів у нардепи підвіз «своїх» виборців.

За словами «ударівця», після того, як люди, яких підвезли, проголосували на дільниці, до них підходили представники одного з кандидатів у народні депутати та відводили у закутки або в магазини, щоб розрахуватися за голоси.

Водночас у місті Кам’янка до дільниці №234, розташованій у приміщенні загальноосвітньої школи №1, також прибули два автобуси з людьми. «Автобуси із дніпропетровськими номерами, битком забиті людьми неслов’янської зовнішності. Що вони тут робитимуть, поки що невідомо», – повідомив керівник Кам’янського районного виборчого штабу партії УДАР Олександр Зайцев.

У коментарі Радіо Свобода координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Черкаській області Сергій Варич зауважив, що «у Кам’янці є факт підвезення людей автобусом, однак, немає факту, що ці люди голосують».

«Є спортивна молодь, по 5-10 людей, які «кучкуються», – от вони заїхали автобусом у Кам’янку. Але у нас немає поки що підтвердження, ми якраз перевіряємо ці факти, чи вони голосують. Можливо, вони з іншою якоюсь метою», – сказав Сергій Варич.

Натомість як зауважив керівник програми довготермінового спостереження Комітету виборців України на Черкащині Юрій Сас, законом така діяльність прямо не заборонена. Втім, згідно із міжнародними нормами, це є одним із елементів тиску на виборців та однією з ознак спотворення волевиявлення.

«Нам відомо, що про такі випадки повідомлялося з Драбівського району. Є різні погляди на те, що відбувається. Перший – це коли дільниця не розташована у селі і треба підвезти людей з одного села в інше. Це таке буває виправдання. А з іншого – це форма роботи партії та кандидатів зі своїми прихильниками, тобто їх мобілізація і контроль таким чином. Проте не можна супроводжувати виборця до кабінки – тому підвозив кандидат чи не підвозив, виборець все одно голосує самостійно», – зазначив Юрій Сас.
XS
SM
MD
LG