Доступність посилання

ТОП новини
05 березня 2021, Київ 11:59

Спостерігачі заявляють про підвезення виборців на Черкащині


На виборчі дільниці Черкаської області автобусами підвозять виборців. Зокрема, як повідомляє керівник Тальнівського районного виборчого штабу Політичної партії УДАР Володимир Заяць, до дільниці №556 у місті Тальне сьогодні вранці автобусом один із кандидатів у нардепи підвіз «своїх» виборців.

За словами «ударівця», після того, як люди, яких підвезли, проголосували на дільниці, до них підходили представники одного з кандидатів у народні депутати та відводили у закутки або в магазини, щоб розрахуватися за голоси.

Водночас у місті Кам’янка до дільниці №234, розташованій у приміщенні загальноосвітньої школи №1, також прибули два автобуси з людьми. «Автобуси із дніпропетровськими номерами, битком забиті людьми неслов’янської зовнішності. Що вони тут робитимуть, поки що невідомо», – повідомив керівник Кам’янського районного виборчого штабу партії УДАР Олександр Зайцев.

У коментарі Радіо Свобода координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Черкаській області Сергій Варич зауважив, що «у Кам’янці є факт підвезення людей автобусом, однак, немає факту, що ці люди голосують».

«Є спортивна молодь, по 5-10 людей, які «кучкуються», – от вони заїхали автобусом у Кам’янку. Але у нас немає поки що підтвердження, ми якраз перевіряємо ці факти, чи вони голосують. Можливо, вони з іншою якоюсь метою», – сказав Сергій Варич.

Натомість як зауважив керівник програми довготермінового спостереження Комітету виборців України на Черкащині Юрій Сас, законом така діяльність прямо не заборонена. Втім, згідно із міжнародними нормами, це є одним із елементів тиску на виборців та однією з ознак спотворення волевиявлення.

«Нам відомо, що про такі випадки повідомлялося з Драбівського району. Є різні погляди на те, що відбувається. Перший – це коли дільниця не розташована у селі і треба підвезти людей з одного села в інше. Це таке буває виправдання. А з іншого – це форма роботи партії та кандидатів зі своїми прихильниками, тобто їх мобілізація і контроль таким чином. Проте не можна супроводжувати виборця до кабінки – тому підвозив кандидат чи не підвозив, виборець все одно голосує самостійно», – зазначив Юрій Сас.
XS
SM
MD
LG