Доступність посилання

ТОП новини

Міжнародні експерти: в Україні є попит на чесну журналістику


В українському суспільстві існує попит на чесне висвітлення політичних процесів та повсякденного життя держави. Випуски новин та передвиборчі сюжети на більшості провідних телеканалів країни відповідали цим потребам. Так вважають міжнародні експерти – ініціатори Меморандуму «Відкриті новини задля чесних виборів», які сьогодні оприлюднили результати моніторингу.

Як повідомив фахівець з української проблематики Європейської ради з міжнародних відносин Ендрю Вілсон, під час виборчих перегонів міжнародна група експертів за сприяння власників провідних українських телеканалів дослідили, чи мають рівний доступ учасники виборів до аудиторії, чи збалансовані телевізійні новини. За цими параметрами, найкращі показники отримали «Інтер», ICTV, «5 канал». Найгірша ситуація на Першому національному телеканалі, де левову частку ефірного часу віддали представникам провладних політичних сил.

Коментуючи результати досліджень для Радіо Свобода, директор Інституту Євроатлантичного співробітництва (Україна) Олександр Сушко наголосив: «Моніторинг засвідчив, що в Україні не просто є плюралістична ситуація з багатьма точками зору, але що у наявності попит і пропозиція щодо чесної відкритої журналістики. Ми сподіваємось, що за цим стоїть усвідомлення того, що існує спільний інтерес громади, суспільства до отримання всебічної, чесної, зваженої інформації про політичний процес».

Експерти сподіваються, що телеканали і надалі дотримуватимуться балансу при висвітленні політичних процесів в Україні. «Сподіваємось, що позитивні тенденції матимуть не тимчасовий, а сталий характер, і надалі визначатимуть характер політичного мовлення у державі», – наголосив Сушко.
XS
SM
MD
LG