Доступність посилання

ТОП новини

Верхня палата парламенту Росії схвалила закони про держзраду і про «іноземних агентів»


У залі засідань Ради федерації Росії, архівне фото
Верхня палата Федеральних зборів (парламенту) Росії, Рада федерації, схвалила сьогодні низку суперечливих законопроектів, які викликали критику в самій Росії і за кордоном.

Зокрема, схвалений законопроект про зміни до Кримінального кодексу, який, серед іншого, передбачає значно розширити статті про державну зраду чи про розголошення державної таємниці. За ним державною зрадою має стати надання фінансової, матеріально-технічної, консультаційної та іншої допомоги не тільки іноземним державам, а й міжнародним організаціям.

Також верхня палата схвалила законопроект про зміни до Адміністративного кодексу, які встановлюють значні штрафи за порушення раніше ухваленого закону про «іноземних агентів». Максимальний штраф за такі порушення, зокрема, за нереєстрацію некомерційної організації, що отримує фінансування з-за кордону і бере участь у політичній діяльності, як «іноземного агента», може скласти до 500 тисяч рублів (понад 130 тисяч гривень).

Провідні російські правозахисні організації, які отримують фінансову допомогу з-за кордону, вже заявляли, що бойкотуватимуть вимоги закону про «іноземних агентів». Правозахисники також наголошували, що розширення поняття державної зради і розголошення державної таємниці повертає Росію «не просто в радянське, а у сталінське минуле».

До набуття законами чинності залишається підпис президента Володимира Путіна, на який очікують найближчим часом.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG