Доступність посилання

ТОП новини

Експерти: голос виборця коштував партіям від 20 до півтора тисяч гривень


Один голос виборця коштував політичним партіям від 20 до півтора тисяч гривень, а у цілому партії-учасники виборчих перегонів витратили на кампанію понад 2,5 мільярди доларів. Ідеться про вартість рекламної кампанії і так званої «матеріальної допомоги» виборцям від суб’єктів виборчого процесу. Про це повідомив політолог Артем Біденко. За його словами, найбільше коштів з розрахунку на одного виборця витратила партія «Україна – вперед!» Наталії Королевської (по півтори тисячі гривень) та Партія регіонів (по 180 гривень). Найменше – ВО «Свобода» – по 20 гривень.

«Ми оцінили, що якби рекламна кампанія відбувалась на ринкових умовах (для всіх), то вартість її була б така: 500 мільйонів доларів США – Партія регіонів, 50 мільйонів – Об’єднана опозиція, 40 – УДАР. Тридцять мільйонів доларів обходилась би кампанія КПУ і 20 – «Свободи». Найбільше витратила на рекламу «Україна – вперед!» – 150 мільйонів американських доларів. По низці партій, які ми називаємо провладними, існує чимало бартерних схем, спеціальних знижок або банальне використання своїх ресурсів. Це коли гроші не фігурують взагалі, а гроші (ресурс) виймаються з однієї кишені і перекладається до іншої», – заявив Біденко.

Ці схеми, використання адміністративного ресурсу не дозволили експертам – політологам та соціологам – надати абсолютно точну інформацію щодо витрат партій на виборчу кампанію-2012, сказав Біденко.

За його словами, вибори продемонстрували безперспективність політики «гречкосійства»: люди брали «матеріальну допомогу» від кандидатів, але голосували, враховуючи особисту прихильність до тієї чи іншої ідеології.
XS
SM
MD
LG