Доступність посилання

ТОП новини

ЦВК маніпулює думкою людей – політолог


Львів – ЦВК зобов’язала 13 окружних виборчих комісій скласти до четверга уточнений протокол про підсумки голосування на виборах до Верховної Ради. Зокрема, мова і про виборчий округ № 116 у Львові, де понад 68% голосів виборців здобула представник ВО «Свобода» Ірина Фаріон. Тим часом громадська мережа «Опора» зафіксувала порушення в іншому окрузі в області, де переміг самовисуванець.


Виборчий округ № 120, який охоплює прикордонні райони Львівщини, став єдиним, де не переміг представник об’єднаної опозиції. Тут лідером виборчих перегонів став самовисуванець, бізнесмен Ярослав Дубневич, який набрав майже 47% голосів, його підтримали понад 50 тисяч виборців. Тим часом узгоджений кандидат від Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Тетяна Чорновол – на другому місці, за неї проголосували майже 39% виборців, а це – понад 41 тисяча осіб.

Як зафіксувала громадська мережа «Опора», у 120-му виборчому окрузі, який експерти називають найскладнішим, на момент завершення голосування додалося 1100 виборців.

«За нашими підрахунками, якщо порівняти список виборців на восьму годину ранку і ті дані на восьму вечора, які подало ОВК, то додатково з’явилося 1100 осіб. Можливо, телефонний дзвінок, тобто були проблеми, коли передавали дані, але 1100 – надто велика цифра, щоб сплутати і помилитися, недочути», – каже спостерігач від «Опори» Ірина Швець.

«Люди розуміють, що їх дурять» – аналітик

Однак ЦВК зобов’язала уточнити протоколи не у 120-му окрузі, а у 116-му, де рекордсменом виборчих перегонів стала представник ВО «Свобода» Ірина Фаріон. За неї проголосувало понад 68% виборців, а це – більше ніж 77 тисяч.

За словами політолога Анатолія Романюка, ЦВК маніпулює думкою людей. Адже в один ряд ставлять проблемні округи, де були порушення, з тими округами, де їх спостерігачі не виявили ні у день голосування, ні вже через тиждень після виборів, додає Анатолій Романюк.

«Це питання – зрівняти проблемні округи Засухи, Губського з округами, де не виявлено порушень, щоб зумисно маніпулювати виборцем, щоб показати: мовляв, ось у вас теж є проблеми, тому треба заплющувати очі. З цим не можна погоджуватися», – наголосив політолог.

Попри те, що результати виборів на Львівщині більш-менш задовольнили більшість виборців, серед населення все ж відчутні протестні настрої через зволікання з підрахунком голосів загалом в Україні. Люди побоюються, що держава може опинитися в ізоляції від світу.

«Люди бачать, що відбувається щось не те, що мало б бути. Багато людей висловлює своє обурення. Верховна Рада – це 450 мандатів, а не 12 округів Львівщини. Люди нині розуміють, що їх обманюють», – наголосив аналітик Олександр Неберикут.

Серед місцевих політологів і виборців на Львівщині немає одностайної думки щодо того, чи опозиція має відмовитися від місць у парламенті і наскільки це сприятиме демократичним силам і політичній ситуації загалом.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG