Доступність посилання

ТОП новини

У Росії прокуратура оскаржила пом’якшення вироку партнерові Ходорковського


Платон Лебедєв, архівне фото
У Росії прокуратура оскаржила рішення суду, яким на три роки скоротили термін ув’язнення для Платона Лебедєва, ділового партнера і соратника ув’язненого підприємця Михайла Ходорковського, повідомили сьогодні в Генеральній прокуратурі Росії.

За повідомленням, прокурори вважають таке скорочення терміну надмірним.

На початку місяця суд в Архангельській області на півночі європейської частини Росії, де Лебедєв відбуває покарання, зменшив із 13 до 10 років термін його ув’язнення, пославшись на пом’якшення відповідальності за економічні злочини. Адвокати Лебедєва, які домагалися негайного звільнення свого підзахисного, заявляли, що не оскаржуватимуть це рішення.

Платон Лебедєв разом із Михайлом Ходорковським були співвласниками нафтової компанії «ЮКОС»; їх засудили загалом до 14 років позбавлення волі кожного за двома кримінальними справами – за обвинуваченнями в різноманітних фінансових зловживаннях, зокрема, уникненні податків чи розкраданні нафти власної ж компанії. Минулого року їхній термін скоротили на один рік. І Ходорковський, і Лебедєв неодноразово заявляли, що не визнають своєї провини і що справи проти них сфабриковані з політичних міркувань.

Новий термін виходу Лебедєва на волю, якщо його не скасують знову, – липень наступного року. Ходорковський наразі залишається в ув’язненні до 2016-го.
XS
SM
MD
LG