Доступність посилання

ТОП новини

Шевчук: ЦВК мала б визнати вибори в проблемних округах


Суддя Європейського суду з прав людини від України ad hoc Станіслав Шевчук заявляє, що ЦВК мала б прийняти копії протоколів із мокрими печатками, які є в кандидатів, і не визнавати вибори в проблемних округах такими, що не відбулися. Про це він сказав у вівторок в ефірі Радіо Свобода.

«У даному випадку існує форс-мажор. А в теорії права є поняття прихованих повноважень. Тобто ті повноваження, які пов’язані з основними повноваженнями, в даному випадку ЦВК, але які прямо не прописані в законі. Закон про вибори загалом не передбачав такої ситуації. В законі про вибори було чітко записано, що визнання голосування недійсним в одномандатному окрузі не допускається. Мається на увазі, що загалом не передбачалася така екстремальна ситуація», – сказав Шевчук.

Водночас, за його словами, «треба дивитися по кожній конкретній ситуації». «Якщо все знищено, немає цих копій і немає бюлетенів, тоді, звичайно, виходу немає – треба робити перевибори», – сказав тимчасовий суддя Європейського суду з прав людини від України.

Центральна виборча комісія в понеділок визнала такими, що не можуть бути встановлені достовірно, результати голосування в п’яти виборчих округах і запропонувала Верховній Раді призначити там повторні вибори.

У вівторок парламент натомість рекомендував самій Центральній виборчій комісії призначити повторні вибори в цих округах – 94-му, 132-му, 194-му, 197-му і 223-му.
XS
SM
MD
LG