Доступність посилання

ТОП новини

Україна для США не буде стратегічним партнером номер один – Геращенко


Народний депутат Ірина Геращенко
Українська влада зробила все, щоб нова адміністрація президента США Барака Обами не вважала Україну важливим стратегічним партнером. Про це, коментуючи результати виборів у США, заявила Радіо Свобода депутат Верховної Ради від НУНС Ірина Геращенко.

«Очевидно, що сьогодні для США Україна не буде на порядку денному як стратегічний партнер номер один. У цьому величезна провина української влади, яка примудрилася за два з половиною роки зіпсувати відносини з усіма партнерами – і зі США, і з Росією, і з Євросоюзом. Сьогодні критика наших партнерів щодо України зростає – варто лише подивитися на стрічки новин, які більше нагадують фронтові зведення», – наголосила Геращенко.

Вона також наголосила, що «для чинного президента США Барака Обами ця кампанія була набагато складнішою, ніж 2008 року, коли вся Америка була поглинута хвилею «обамоманії». «Це підтверджує, наскільки демократичними були нинішні перегони, а Обама і його суперник-республіканець ішли голова до голови. Свою важливу роль відііграли і теледебати, два раунди яких Обама виграв», – вважає Ірина Геращенко.

Одним із чинників, що позитивно вплинув на кампанію чинного президента, Геращенко назвала швидку і дієву реакцію влади на удар урагану «Сенді». Вона відзначила також швидкий підрахунок голосів і визнання поразки республіканським кандидатом Міттом Ромні.

Тезу регіонала Владислава Лук’янова про перемогу на виборах у США «стабільності» Ірина Геращенко, яка балотувалася до нової Верховної Ради за списком партії УДАР, вважає недоречною.

«Ніяких паралелей бути не може: Америка проголосувала за демократію. Обамі на думку б не спало підкуповувати виборців, щоб його представники розносили гречку чи якісь хот-доги або влаштовували якісь безкоштовні свята для пенсіонерів у «Макдональдсі», щоб згодом від них вимагати голосувати за свого кандидата. В Обами немає такого ЦВК, який буде «правильно» рахувати голоси виборців», – сказала Геращенко.

У США завершується підрахунок голосів на виборах президента. Вже очевидно, що чинний глава держави Барак Обама залишається на своїй посаді на новий термін.
XS
SM
MD
LG